„RIP Samsung“, odkázal Roberto De Jesus Escobar Gaviria, biologický brat dobre známeho drogového baróna Pabla Escobara, Samsungu prostredníctvom videa zverejneného na Youtube. Podľa YouTubera Mrwhosetheboss, ktorému sa podarilo získať smartfón Escobar Fold 2, je nový skladací telefón od firmy Escobar, Inc. len Samsung Galaxy Fold so zlatou fóliou.

Escobar Fold 2 je nasledovníkom smartfónu Escobar Fold 1, ktoré samo o sebe vyzeralo podozrivo podobne ako Royole FlexPai. Smartfón Escobar Fold 1 ešte stále nebol nikomu doručený, takže oznámenie Fold 2 bolo prinajmenšom zvláštne, informuje Android Authority.

Ešte zvláštnejšia je však počiatočná cena Escobar Fold 2, len 399 dolárov. Cena Galaxy Fold pritom začína na sume takmer 2000 dolárov. Royole FlexPai mal tiež štvorcifernú sumu, jeho „kópia“ Escobar Fold 1 však stála prekvapivo iba 349 dolárov.

Zobraziť celú galériu (1)
Escobar Inc official/YouTube

Ako sme už ale spomenuli, Escobar Fold 1 nebol v skutočnosti nikdy doručený, napriek tomu, že spoločnosť Escobar, Inc. naň už od decembra 2019 prijímala objednávky.

Telefón s názvom Escobar Fold 2 pochádza od Roberta De Jesus Escobar Gaviria, ktorý hovorí, že jeho misiou je „zničiť Apple a Samsung“. Jeho stratégia zjavne spočíva v kúpe zvyšných Galaxy Fold z minulého roku a jeho predaji verejnosti za veľmi nízke ceny.

„Escobar Fold 2 je nákup nadbytočných kusov Samsung Galaxy Fold. Kúpili sme veľa z nich od maloobchodníkov a veľkoobchodníkov, ktorí ich nedokázali predať klientom,“ napísal Roberto v liste zákazníkovi, ktorému bude Escobar Fold 2 doručený, informuje PC mag.

Zobraziť celú galériu (1)
YouTube / Screenshot

V liste Escobar taktiež varuje, že zariadenie Fold 2 nemá žiadnu oficiálnu záruku spoločnosti Samsung. „Oni (Samsung) nás v skutočnosti nenávidia a my tiež nenávidíme Samsung,“ dodáva.

O smartfóne Escobar Fold 2 a jeho vlastnostiach sme už písali v našom článku. Upozornili sme v ňom aj na riziko nedoručenia po skúsenostiach s jeho predchodcom Fold 1. Videá youtuberov s týmto smartfónom v ruke však môžu aspoň mierne upokojiť obavy potenciálnych záujemcov.

Fold 2 má takmer identické vlastnosti

Okrem zlatej konštrukcie dostal rovnaký vonkajší Super AMOLED displej a vnútorný ohybný panel ako Galaxy Fold. Hoci menší z dvojice s pozadím, na ktorom je usmievajúci sa Pablo Escobar, má uvedenú uhlopriečku 6″, nevyzerá byť väčší ako 4,6-palcový panel, ktorý využil Samsung. Ponúka aj totožné špecifikácie procesora, ktorým je Snapdragon 855 s 8 / 12 GB RAM a vnútorná pamäť má 128 GB/ 512 GB.

Nechýba ani rovnaká 4 380 mAh batéria, snímač odtlačkov prstov na boku, no dostal o jeden selfie objektív menej ako skladací model Samsungu. Escobar Fold 2 má totiž celkovo 5 fotoaparátov, ktorých rozlíšenie a vlastnosti sú však opäť rovnaké ako u Galaxy Fold+

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom