Spoločnosť Ejoin buduje na Slovensku svoju vlastnú sieť DC a AC nabíjacích staníc. Na tento rok si vedenie firmy stanovilo cieľ vybudovať po celej krajine 200 nových nabíjačiek. Teraz prostredníctvom svojho blogu informuje, že predsavzatie sa im zatiaľ darí plniť.

Spoločnosť  avizuje, že svoje nabíjacie stanice má už v týchto dňoch rozmiestnené v 35 obciach a taktiež na niekoľkých ďalších dôležitých trasách po celom Slovensku. Okrem toho si za tohtoročný cieľ stanovili do konca roka vybudovať 200 nových staníc, ktoré ešte viac zefektívnia možnosti nabíjania elektromobilov. Iba v lete pritom otvorili na Slovensku vôbec prvú rýchlonabíjačku s výkonom 50 kW.

Ejoin

V napĺňaní tohto cieľa sú už údajne za polovicou a v týchto dňoch dokončujú 30 nových DC staníc s výkonom 60 kW. Tie budú disponovať dvojicou konektorov CCS2 a CHAdeMO. Zákazníci si ich podľa slov spoločnosti budú môcť vyskúšať už túto jeseň.

Najviac nových staníc pribudlo v Bratislave, Banskej Bystrici a Prešove. Do konca roka sa však ešte určite dočkáme nových zelených nabíjačiek v rôznych kútoch Slovenska.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom