Osočovanie kórejského výrobcu smartfónov kvôli horiacim batériám skončilo už pred nejakým časom a spoločnosť sa z tejto krízy spamätala. Teraz však jeho povesť môže znova poškvrniť ďalší prípad, pri ktorom zhorelo celé auto. Žena z Detroitu mala počas jazdy pri sebe dva smartfóny Samsungu, pričom z jedného z nich začali vychádzať iskry, ktoré následne podpálili celý automobil.

Pred pár rokmi sa rozbehla veľká kauza, pri ktorej bol hlavným aktérom Samsung a jeho vlajková loď Galaxy Note 7. Prvé problémy s týmto modelom sa objavili už pár týždňov po jeho premiére a časom sa všetko len zhoršovalo. Konečným rozhodnutím výrobcu bolo teda stiahnuť všetky kusy z obehu. Celá situácia následne utíchla, no teraz si smartfóny Samsungu opäť získali pozornosť.

Znova horeli Samsungy

Žena z Detroitu mala počas jazdy vo svojom aute v držiakoch na poháre odložené dva modely z dielne tejto spoločnosti. Jedným bol starší Samsung Galaxy S4 a druhým bol Samsung Galaxy S8. Počas šoférovania zrazu z jedného z týchto dvoch smartfónov začali lietať iskry. Vodička našťastie stihla auto odstaviť a vystúpiť, no požiar zdevastoval celý motor a interiér vozidla.

Zobraziť celú galériu (1)
WXYZ-TV Detroit | Channel 7/YouTube

Nenechaj si ujsť
Vyšetrovanie smrteľnej nehody Tesly potvrdilo, že tesne pred nárazom Autopilot zrýchlil a zmenil smer

Po tomto nepríjemnom zážitku má poškodená žena navyše aj problémy so spánkom, čo potvrdil aj jej advokát. Obaja pritom po nehode kontaktovali samotný Samsung, ktorý sa však zachoval ústretovo. Na preskúmanie auta a zvyškov zo smartfónov poslal svoj vlastný tím, ktorý bude zisťovať príčiny vzniku požiaru. Hasičský zbor v Detroite však ako príčinu požiaru určil práve jeden zo smartfónov Samsungu. Spoločnosť k celej situácii navyše vydala už aj vlastné stanovisko.

Stojíme si za kvalitou a bezpečnosťou miliónov smartfónov Samsungu v Spojených štátoch. Snažíme sa túto situáciu vyšetriť a kým nebudeme môcť preskúmať všetky dôkazy, nemôžeme určiť jednoznačnú príčinu žiadnej nehody.“ – oficiálne vyjadrenie Samsungu.

Smartfóny tejto spoločnosti ale nie sú jediné, ktoré sa stali príčinou požiaru, či popálenín. Svoju „ohnivú“ náturu ešte dávnejšie ukázali aj modely od Apple, alebo Lenova, no práve Galaxy Note 7 sa stal najviac medializovaným prípadom, ktorý Samsungu poriadne zavaril. Výrobcovia sa napriek všetkému snažia držať prísnych bezpečnostných noriem, ktoré stále zlepšujú, aby zákazníkom priniesli kvalitnejšie smartfóny.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú