Elektromobilita sa dá pre širšiu komunitu vodičov zatraktívniť mnohými spôsobmi a jedným z nich je im ukázať, aká široká je v skutočnosti nabíjacia sieť staníc naprieč celou Európu. Najlepšie sa to dá ukázať v rámci jednej aplikácie a takouto aplikáciou je aj Sygic. V roku 2020 Sygic zdvojnásobil počet nabíjacích bodov v navigácii až na takmer 300-tisíc a do budúcna plánuje pridávať ďalšie, informovala spoločnosť v tlačovej správe.

Režim pre elektrické autá (tzv. EV mode) je súčasťou Sygic GPS Navigácie od mája 2020, kedy ho slovenská firma uviedla celosvetovo, pričom s integrovanou platbou za nabíjanie je dostupný v 38 krajinách Európy s viac ako 150-tisíc nabíjacími bodmi. Odvtedy si EV mode aktivovalo viac ako 100 000 unikátnych používateľov, pričom najaktívnejšie ho využívajú Nemci, Holanďania a Španieli.

S pribúdajúcimi nabíjacími stanicami a prepracovanejším plánovačom trasy pre elektrické autá obľúbenosť aplikácie stúpa. Doteraz je Sygic prvou a jedinou aplikáciou, ktorá poskytuje všetky služby v jednom – GPS navigáciu, plánovač trasy s neustále rozširujúcou sa sieťou nabíjačiek a integrovanú platbu za nabíjanie.

Zobraziť celú galériu (1)
Nová funkcia prináša rozsiahlu databázu nabíjacích staníc / Zdroj: Sygic

Funkcia EV mode je dostupná zdarma

EV mode je zadarmo pre všetkých používateľov, šofér si len vyberie svoj typ vozidla z rozsiahlej databázy elektrických a plug-in hybridných áut s preddefinovanou batériou, priemernou spotrebou a typom konektora. Všetky parametre si však môže prispôsobiť aj na základe reálnej skúsenosti.

Sygic

Počet nabíjacích bodov sa zdvojnásobil a nárast pokračuje

V roku 2020 Sygic vstúpil do viacerých partnerstiev, ktoré mu umožnili ďalšie rozšírenie siete nabíjacích bodov, počínajúc Plugsurfingom, najväčším európskym prevádzkovateľom. Noví partneri pokrývajú oblasť strednej Európy, východnej Európy a balkánske krajiny. V Sygic navigácii už teraz nájdeš nabíjačky partnerov Greenway, Polyfazer, eJoin a Unicorn.

V roku 2021 sa bude sieť nabíjacích bodov naďalej rozrastať. V budúcnosti Sygic plánuje do aplikácie pridať ešte viac funkcionalít pre elektrické autá a vytvoriť pre šoférov jedného asistenta pre všetko. Pri navigovaní bude appka brať do úvahy špecifiká typu auta, dojazd, premávku a ďalšie faktory, aby bol prechod z áut so spaľovacími motormi na elektrické ešte ľahší.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom