Sieť nabíjacích staníc ejoin sa v minulom roku výrazne rozrástla, o čom sme informovali v tomto článku. Aktuálne spoločnosť mení svoje obchodné podmienky, ako aj cenník služieb. AC nabíjanie zostáva stále zadarmo, no za rýchle DC nabíjanie si už spoločnosť pýta poplatky, informovali na svojom Facebooku.

Stále však platí, že rýchle nabíjanie na staniciach ejoin je aktuálne najvýhodnejším, čo sa týka ceny za dodanú kWh energie. Pomalé AC nabíjanie zostáva bezplatné na všetkých staniciach ejoin a je ho možné spustiť aj bez nutnosti vlastniť RFID kartu spoločnosti.

S novinkami pokračujeme! 🤩Od 1.4.2021 spoplatňujeme nabíjanie na DC staniciach a to uvádzacou cenou 0,23€/kWh 🎉Meníme…

Posted by ejoin EU on Monday, March 15, 2021

Rýchle DC nabíjanie však už po novom bez registrácie a RFID čipu fungovať nebude. Zákazník sa preto musí najprv registrovať a počkať na vydanie karty, ktorá stojí 5 €. Jedná sa o jednorazový poplatok, žiadne ďalšie mesačné poplatky v podobe paušálu na zákazníkov ejoin nečakajú.

NEPREHLIADNI
Smelé predsavzatie sa plní na výbornú, v SR tento rok pribudne 200 nových nabíjacích staníc od ejoin

Po skončení nabíjania DC prúdom sa používateľovi na displeji stanice zobrazí informácia s presným množstvom dodaných kWh do batérie. Zúčtovanie bude prebiehať raz mesačne formou vystavenej faktúry, k nej samozrejme dostaneš aj prehľad všetkých nabíjaní v dané zúčtovacie obdobie.

Cena za 1 kWh energie pri DC nabíjaní bude od 1. apríla 0,23 €. Stále tak ide o najvýhodnejšiu ponuku spomedzi všetkých veľkých slovenských poskytovateľov, ak porovnávame služby bez mesačného paušálneho poplatku.

Ejoin

Spoplatnený, no stále najvýhodnejší

Ak porovnáme DC nabíjanie ejoin s ponukami ZSE Drive a GreenWay, vyjde nám, že rýchlonabíjanie bez paušálneho balíka je u ejoin stále najvýhodnejšie. Poskytovateľ ZSE Drive spoplatňuje rýchle DC nabíjanie sumou 0,39 €/1 kWh a ultrarýchle DC nabíjanie stojí 0,49 €/1 kWh.

Ceny GreenWay bez paušálneho balíka sú ešte vyššie, za 1 kWh energie dodanej z DC nabíjačky do výkonu 40 kW si pýtajú 0,44 €, pri nabíjačke do 150 kW je to 0,49 € a pri nabíjačke s výkonom nad 150 kW až 0,59 €.

Dvaja konkurenční poskytovatelia majú oproti sieti ejoin spoplatnené aj pomalé AC nabíjanie, v prípade ZSE Drive je to 0,19 €/1 kWh a na staniciach GreenWay 0,25 €/1 kWh dodanej energie. Nový cenník a obchodné podmienky poskytovateľa ejoin vstúpia do platnosti od 1. apríla 2021.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom