Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Košický Antik prednedávnom informoval o testovaní najrýchlejšieho komerčného internetového pripojenia v našej krajine. Dnes ho oficiálne predstavil a prezradil tiež, v ktorých mestách bude dostupný a za akú cenu. Na začiatok ho prinesie do 5 miest a neskôr ho rozšíri aj do obcí.

Najrýchlejší internet na Slovensku je tu

Slovensko dostáva najrýchlejšie internetové pripojenie na trhu, vďaka ktorému sa zaradí k svetovej špičke. Internet o rýchlosti 10 Gbps dnes predstavuje Antik Telecom pre domácnosti v častiach Bratislavy (Nové Mesto), Košíc (KVP, Pereš), v Bardejove, Čiernej nad Tisou a Stropkove. Postupne však bude dostupnosť pripojenia rozširovať a v 3. štvrťroku pribudne aj v menších obciach. Konkrétne obce zatiaľ poskytovateľ neprezradil.

Cenou prekvapí

Pilotná prevádzka 10 Gbps internetu bude prebiehať od júna, pričom sa počíta s pokrytím desiatok tisíc domácností do konca roka. Podľa reálnych testov Antiku je s týmto najrýchlejším komerčným internetom na slovenskom trhu možné dosiahnuť rýchlosť až 9,2 Gbps pri pevnom internete a až 1,6 Gbps pri bezdrôtovom pripojení. Každé pripojené zariadenie bude môcť využiť rýchlosť až 950 Mbps (internet cez 10G/1G switch).

Je úžasné mať možnosť priniesť Slovensku internet, aký je možné vyskúšať len v tých najvyspelejších krajinách na svete. V súlade s našou stratégiou sprístupňujeme túto rýchlosť za rovnakú cenu, za akú si doteraz zákazníci mohli objednať naše najrýchlejšie pripojenie 1G,“ vysvetľuje Igor Kolla, generálny riaditeľ Antik Telecom.

10 Gbps internet od Antiku bude dostupný už za 17,92 € mesačne, spolu s telefonovaním a 4K televíziou. Za zariadenie zákazník zaplatí jednorazovo 249 € a získa zariadenie so 4x 1 Gbps rozhraním alebo 1x 10 Gbps optickým SFP (modul sieťového rozhrania).

Sme hrdí na to, že si naši kolegovia z Antik Telecom vybrali na predstavenie špičkovej 10G siete spoločnosť Huawei. Už 15 rokov našim zákazníkom a partnerom na Slovensku prinášame telekomunikačné riešenia, ktoré idú ruka v ruke so svetovým vývojom technológií. Odteraz budú mať ľudia na Slovensku možnosť využívať internet, ktorého kvalita dosahuje doposiaľ nevídané hodnoty,“ hovorí Colin Cui Yu, generálny manažér firmy Huawei Slovensko.

Vďaka rýchlemu 10G internetu a štandardu WiFi6 budú môcť zákazníci prenášať dáta v domácej sieti rýchlosťou viac ako 1 Gbps. Vysokú rýchlosť pripojenia dosiahol Antik vďaka využitiu viacerých technológií, ktoré kombinujú XG-POn v pasívnych optických sieťach a 10G Ethernet v aktívnych sieťach.

Aby však zákazník využil plný potenciál najrýchlejšieho internetu na Slovensku, musí mať prepínač s rýchlosťami portov 10 Gbps alebo výkonné WiFi s 10 Gbps vstupom a podporou WiFi 6 štandardu. Spoločnosť už umožňuje predčasne sa registrovať zákazníkom, ktorí majú záujem o nový 10G internet. Pripojenie bude postupne spúšťať od júna v hore uvedených lokalitách.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú