Sledovanie zásielok, presmerovanie zásielky alebo aj výber poradového lístka a mnoho ďalších noviniek môžu oddnes využiť ľudia po celom Slovensku s novou mobilnou aplikáciou Slovenskej pošty. Tá informovala o vývoji aplikácie ešte pred niekoľkými mesiacmi, no teraz ju oficiálne sprístupnila. Aplikácia je dostupná ako pre smartfóny s Androidom, tak aj s iOS a Slovenská pošta v nej ponúka viacero užitočných funkcií pre každého zákazníka.

Klienti Slovenskej pošty si môžu vo virtuálnych obchodoch App Store a Obchod Play stiahnuť novú aplikáciu, ktorá im umožní využiť prehľad o zásielkach, zmeniť ich doručenie a uloženie, no taktiež poskytuje možnosť vytvoriť si poradový lístok v systéme a zistiť počet ľudí čakajúcich v rade na pošte.

Aplikácia Slovenskej pošty, na ktorú mnohí čakali

Pred začatím používania aplikácie je potrebné overenie adresáta, ktoré môže prebehnúť prostredníctvom emailovej adresy, ale aj telefónneho čísla. Po zadaní aktivačného kódu je aplikácia pripravená. Niektorí používatelia sa aktuálne sťažovali na pomalé zasielanie overovacích kódov.

V našom prípade sme sa však s podobným oneskorením nestretli a aktivačný kód nám bol doručený pri overení emailom a telefónnym číslom už po krátkej chvíli. Samotná aplikácia pritom dokáže sledovať domáce, ale aj zahraničné zásielky a upozorní používateľa, pokiaľ je v jeho okolí uložený balík v BalíkoBOXe na jeho meno.

Slovenská pošta bude taktiež v aplikácii posielať notifikácie o zmene stavu zásielky a o ukončení odbernej lehoty. Používatelia môžu tiež vyhľadať najbližšie pošty v okolí a filtrovať ich podľa viacerých kritérií ako napríklad či je v nich bezbariérový prístup alebo či ponúkajú výpisy s obchodného registra, registra trestov alebo výpis listu vlastníctva.

Slovenská pošta
Slovenská pošta
Developer: Slovenská pošta
Price: Free
‎Slovenská pošta
‎Slovenská pošta
Developer: Slovenská pošta
Price: Free

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom