Minulý rok sme sa konečne dočkali postupného spúšťania Apple Pay aj na Slovensku. So zavedením služby začali ešte koncom júna 2019 len niektoré bankové domy, no postupne sa k nim pridávali aj zvyšné. Jedna z najinovatívnejších slovenských bánk však teraz spúšťa Apple Pay aj pre svojich biznis klientov.

Ako prví mohli bezkontaktné platby iPhonom a hodinkami využívať klienti Slovenskej sporiteľne, Tatra banky, mBank, J&T Banky a služieb Boon., Monese, Revolut a N26. Neskôr sa k nim pripojila aj jediná slovenská online banka 365.bank. Neskôr sa ešte pridali aj Poštová banka, Fio banka, UniCredit banka a Prima banka. Medzi poslednými službu zaviedla VÚB banka.

Tatra banka však  na svojom Facebooku oznámila, že Apple Pay aktuálne spúšťa aj pre svojich biznis klientov.  Platenie pomocou Apple Pay tak bude dostupné aj pre ďalšiu zaujímavú skupinu klientov, ktorá na niečo také už netrpezlivo čakala.

Bezpečné, bezstarostné a bezhotovostné platby už aj pre našich biznis klientov. 💳 Plaťte s Apple Pay na svojich mobiloch a hodinkách. 📱

Gepostet von Tatra banka am Dienstag, 21. Januar 2020

Služba Apple Pay je dostupná na viac ako 70 tisíc miestach s bezkontaktnými platobnými terminálmi, kde môže zákazník zaplatiť už aj priložením svojho iPhonu alebo Apple Watch. Princíp Apple Pay je založený na NFC čipe, ktorý sa prikladá k terminálu a umožňuje bezkontaktné platby. Niektoré banky však ešte stále nespustili službu pre bežných klientov, čím jednoznačne strácajú svoju konkurenčnú výhodu. Veríme však, že v priebehu tohto roka sa zoznam bánk poskytujúcich službu Apple Pay skompletizuje.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom