V posledných mesiacoch sme si zvykli na prichádzajúce SMS správy, či už od operátorov, alebo ministerstiev. Išlo najmä o informačné či varovné správy týkajúce sa koronavírusu a karantény. Včera Úrad verejného zdravotníctva začal rozposielať SMS správu, ktorá sa od tých predchádzajúcich mierne líši.

Keď bol na Slovensku potvrdený prvý prípad nákazy koronavírusom, Ministerstvo zdravotníctva začalo ešte v ten deň rozposielať varovné správy, ktoré sa týkali obmedzenia návštevy lekára, pokiaľ to nebolo nevyhnutné. Neskôr Ministerstvo vnútra informovalo o dôležitosti 14-dňovej karantény po príchode zo zahraničia, pričom za porušenie hrozí pokuta až 1659 €.

Úrad verejného zdravotníctva však včera začal posielať občanom Slovenska mierne pozitívnejšiu textovú správu, všimli sme si ju v redakcii na jednom z našich telefónnych čísiel. Ďakujú v nej, že sme počas veľkonočných sviatkov dodržali obmedzenie pohybu a zdržiavali sa doma.

Nebolo však isté, či správu posielali len občanom, ktorí počas Veľkej noci neprekročili hranicu svojho okresu, alebo všetkým občanom Slovenska. Redakcia FonTech.sk preto oslovila Úrad verejného zdravotníctva, ktorý nám v stanovisku potvrdil, že ľudí nesledovali a SMS plošne zasielajú klientom všetkých štyroch mobilných operátorov.

„SMS správa je v mene Úradu verejného zdravotníctva SR zasielaná priebežne a plošne klientom všetkých štyroch mobilných operátorov. Uvedené SMS technicky zabezpečovalo na základe požiadavky Ústredného krízového štábu SR Ministerstvo dopravy a výstavby SR, pod ktorého gesciu spadajú telekomunikácie“, potvrdil komunikačný referát ÚVZ SR.

Ich slová potvrdzujú aj komentáre ľudí, ktorí buď vycestovali alebo dlhodobo žijú v zahraničí a aj tak im bola SMS doručená. Ide napríklad o Slovenku, ktorá žije v Belgicku, alebo o Slováka, ktorý prekročil hranicu svojho okresu. Prípadov je viacero a len na našej facebookovej stránke sa objavilo viacero prípadov, ktoré vyvrátili obavy mnohých ľudí, že ich štát sledoval.

kampan zadarmo od startitup

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom