Apple už pred nejakou dobou zobral projekt Foundation pod svoje krídla, no koronakríza mu skrížila cestu a sci-fi seriál musela spoločnosť odložiť na vedľajšiu koľaj. Teraz sa však snímka vytasila s novou ukážkou v rámci prezentácie WWDC 2020 a musíme uznať, že seriál pôsobí naozaj úchvatne.

Sci-fi seriál, ako už názov napovedá, bude natočený podľa rovnomennej knižnej série Isaaca Asimova. Premisou bude epická sága o skupine vyhnancov, ktorí zisťujú, že jediný spôsob ako zachrániť galaktickú ríšu pred záhubou je jej vzdorovať.

So snímkou prišla produkčná spoločnosť Skydance Television už v roku 2017, pričom rok na to zobral vývoj seriálu pod svoje krídla Apple a ohlásil, že na čelo produkčného tímu stavia Asimovu dcéru, Robyn Asimov. Seriál v tej dobe dostal zelenú na desať častí.

Po produkčných nezhodách opustil tím začiatkom roka 2019 jeden z hlavných scenáristov, Josh Friedman, čo však s víziou exkluzívneho sci-fi projektu moc nezamávalo. Ako showrunner vtedy ostal jediný David Goyer, ktorý na snímke pracuje doteraz

V marci tohto roka sa však produkcia seriálu pozastavila úplne z dôvodu koronakrízy na dobu neurčitú. Nová krátka ukážka nás ale upokojuje, že okrem tradičnej kvality Apple seriálov prinesie aj exkluzívne herecké obsadenie s Jared Harrisom v úlohe nositeľa príbehu, Hariho Seldona, ktorému bude sekundovať hneď niekoľko hereckých hviezd.

Prečítaj si tiež
Pohrebisko státisícok kópií Atari hier alebo ako vzniklo GTA. Toto je 8 celovečerných filmov, ktoré odhaľujú pozadie herného biznisu

V knižnej ságe rieši autor otázky sociológie, pokročilej matematiky, psychológie a nevyspytateľnosti budúcnosti, kedy sa pohráva s myšlienkou predikcie správania populácie v prípade, že ľudstvo pozná svoju budúcnosť. Rovnako ako početné knihy, aj trailer ukazuje hneď niekoľko dejových línií prepojených komplexným univerzom.

Trailer vyzerá naozaj vynikajúco a sme zvedaví, ako seriál dopadne pod záštitou Davida Goyera, ktorý sa ako showrunner podieľal aj na „nolanovských“ Batmanoch. Foundation príde na obrazovky v roku 2021.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom