Prevádzkovateľ tuzemskej satelitnej a internetovej televízie Skylink informuje vo svojej tlačovej správe o radikálnych zmenách v programovej ponuke. Ich novým cieľom je prispôsobiť sa aktuálnym trendom sledovania televízie, čo chcú docieliť zmenením štruktúry obsahu balíkov.

Zmeny sa týkajú obľúbených balíkov Smart a Multi. Lacnejší z nich už od 1. mája bude rozšírený o programy Nova Sport 1 HD, Nova Sport 2 HD a National Geographic HD. Balíček Multi bude podľa tlačovej správy od rovnakého dňa rozšírený o programy National Geographic HD, FightBox a Love Nature HD.

Na margo zmien sa vyjadril aj Jaromír Glisník, člen predstavenstva M7 Group SA. Ten tvrdí, že prevádzkovateľ sa snaží pravidelne monitorovať trendy a televízne kanály, respektíve typy programov, čo sa následne snaží pretaviť do aktuálnej programovej ponuky.

Zobraziť celú galériu (1)
Unsplash (Úprava redakcie)

Príkladom takéhoto výskumu je aj otvorenie exkluzívnej knižnice National Geographic v uplynulých dňoch pre všetkých, kedy celkový počet divákov v prvých dňoch spustenia programu presiahol hranicu 50 tisíc divákov. Videoknižnica National Geographic bude pre všetkých zdarma dostupná do 14. mája. Od tohto dátumu bude televízia dostupná len pre predplatiteľov balíka Smart a vyššie.

Jaromír Glisník sa rovnako vyjadril, že satelitná televízia úzko spolupracuje s materskou spoločnosťou CANAL+. Z tejto spolupráce môžeme v budúcnosti očakávať množstvo lokalizovaných seriálov a televíznych programov exkluzívnych pre zákazníkov satelitnej televízie Skylink a internetovej služby Skylink Live TV.

Prečítaj si tiež
Telekom odhalil kuriozity: Zákazník minul 1 TB dát za 2 dni, rekordnú spotrebu mal aj dôchodca

Smutnou správou však je, že predstavenstvo Skylinku sa nezhodlo na prijateľných podmienkach s poprednými vysielateľmi televízií, a tak im prítomnosť programov ako je Eurosport 1 HD, Eurosport 2 HD, Discovery, TLC, Discovery Showcase HD a Animal Planet nepríde efektívna.

Tieto programy v ponuke Skylinku od 31. mája 2020 nenájdeme a nahradia ich vyššie zmieňované alternatívy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú