Keď ohlásili vývojári príchod exkluzivity Horizon Zero Dawn pre počítače, fanúšikovskou komunitou PlayStationu to poriadne otriaslo. Minule sme informovali aj o porte ďalšej exkluzivity Days Gone, ktorú má nasledovať hneď niekoľko ďalších ikonických kúskov.

Vyzerá to tak, že útok na počítačový segment bude podstatne radikálnejší ako sa čakalo. Portál GamesRadar upozorňuje na príspevok pomerne uznávaného leakera CrazyLeaksOnATrain, ktorý poukázal na portovanie štyroch doteraz výhradne PlayStation herných exkluzivít.

Váha takémuto výkriku do tmy sa neprikladá len tak. Autor tweetu totiž v minulosti správne poukázal na hneď niekoľko faktov, ktoré v danej dobe neboli ani zďaleka potvrdené. Predikcie mu vyšli pri počítačovom debute série Kingdom Hearts a jej exkluzivite pre Epic Games Store, remasteri trilógie Ninja Gaiden či počítačovom porte Nioh 2.

Podľa jeho príspevku sa v blízkej budúcnosti PC hráči dočkajú týchto hier:

  • Bloodborne – PS4 exkluzivita, vydaná v roku 2015
  • Uncharted – vzhľadom na výraz kolekcia v príspevku nie je jasné, či pôjde len o trilógiu z PS3, The Nathan Drake Collection, alebo aj o dvojicu hier z PS4
  • Ghost of Tsushima – PS4 exkluzivita a jedna z najlepšie hodnotených hier minulého roka, o čom sa môžeš presvedčiť v našej recenzii
  • God of War – v tomto prípade pôjde pravdepodobne len o najnovší diel z PS4

Pod príspevkom sa samozrejme rozpútala horúca diskusia, kde leaker približuje aj možné dátumy vydania. Podľa neho sa má prísun PS4 exkluzivít na počítače rapídne urýchliť po vydaní Days Gone, očakávanom v apríli alebo máji. Hry by následne mali vychádzať každé 2 až 3 mesiace.

Aj keď ide iba o jediný zdroj, relevantnosť minulých informácií pravdivosti týchto tvrdení len a len nahráva. Aj keď sa zoznam zdá neuveriteľný a pôsobí ako výstrel naprázdno (keďže je postavený na tých najväčších značkách platformy za posledné roky), vzhľadom na situáciu okolo Horizon Zero Dawn a aktuálneho Days Gone by sme až takí skeptickí neostávali.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú