Do sveta elektromobilov vstúpila aj mladoboleslavská Škodovka, ktorá zákazníkom už ponúka model s názvom Citigo iV. Ten má prilákať najmä záujemcov o malé mestské vozidlo za dostupnú cenu, ktorú automobilka spočiatku skrášlila ešte akciovým bonusom 3 600 €. Momentálne Škoda oznamuje, že zľava na elektrický Citigo iV skončila a elektromobil bude dostupný za vyššiu cenu 21 190 €. S uplatnením dotácie však bude stále lacný.

Škoda priniesla na trh malé dostupné vozidlo, ktoré sa chce svojimi parametrami uplatniť najmä v mestách. Ponúka kompaktné rozmery a slušný dojazd 253 km s podporou rýchleho nabíjania. Takúto novinku začala česká automobilka predávať aj so štartovacím bonusom vo výške 3 600 €, ktorý zrazil cenu nového Cigito iV na lákavých 17 590 €. Pokiaľ by mohli zákazníci využiť nové dotácie na elektromobily, táto malá elektrická Škoda by ich vyšla len na 9 590 €.

Bonus ŠTART skončil. Citigo iV kúpiš lacnejšie už len vďaka dotáciám

Akcia však skončila, hoci bol bonus platný do 30. novembra. Škoda Citigo iV už viac nie je dostupná s uvádzaným bonusom a záujemcovia si za ňu budú musieť podľa oficiálneho cenníka zaplatiť cenu 21 190 €. Výrobca tak zrejme vypredal prvú várku kusov s bonusom ŠTART, no napriek tomu je tento elektromobil stále dostupný za lákavú cenu. Ministerstvo hospodárstva totiž nedávno oficiálne potvrdilo nové podmienky pre dotácie na elektromobily a plug-in hybridy.

Nenechaj si ujsť
Pre Slovákov sú plug-in hybridy perfektná kúpa. Najnovšie dotácie stlačili ceny nízko

S týmto bonusom od štátu môže zákazník pri kúpe Škody Citigo iV získať dotáciu až 8 000 €, s ktorou klesne výsledná cena na 13 190 €.

Za túto cenu získa elektromobil so slušným dojazdom, ktorý zaručuje 32,2 kWh batéria. Elektromotor poskytuje maximálny výkon 83 konských síl (61 kW) a krútiaci moment 212 Nm. Nový elektromobil Škody sa začal vyrábať už aj v bratislavskom závode Volkswagenu, kde prednedávnom zišiel z výrobnej linky prvý kus.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom