V dnešných dňoch je komunikácia prostredníctvom sociálnych sietí bežnou záležitosťou. Mnoho používateľov si pri četovaní na diakritiku príliš pozor nedáva, no pri písaní dôležitých dokumentov sa takýmto chýbam treba vyvarovať. 

Možno to poznáš aj ty, keď pri písaní dôležitého textu v niektorom zo slov pozabudneš kvôli svojim zlozvykom z Facebooku na diakritiku. Na tieto problémy s nepozornosťou ale existuje skutočne jednoduché, no pritom efektívne riešenie. Je ním webová stránka, ktorá sa o doplnenie diakritiky do textu postará za teba.

Opraví každý text

Pripravený text stačí jednoducho skopírovať do okna na tomto webe a kliknúť na tlačidlo „Doplň diakritiku“. Ak ale bude obsah písaný priamo na tejto stránke, tak tá opraví preklepy a doplní mäkčene či dĺžne priebežne. Pri kontrolovaní textu ti tento tvoj osobný „slovenčinár“ zvýrazní chybné či neznáme slová sivým podfarbením. Taktiež dokáže používateľovi červenou farbou naznačiť, že niektoré zo slov je možné napísať aj iným spôsobom, no je potom len na ňom, aby si vybral ten správny.

zdroj fotografie: Screenshot

Nenechaj si ujsť
Budúcnosť sa stala realitou! Túto cool laserovú klávesnicu môžeš mať doma aj ty

Tento šikovný nástroj sa v dnešnej dobe môže zísť mnohým používateľom, ktorí často na diakritiku zabúdajú a úradné listy či dokumenty pre šéfa píšu iba občasne. Svoj text môžeš aj ty jednoducho nechať skontrolovať na tomto webe, kde budú dôležité maličkosti samé opravené. Istejšie však rozhodne bude, ak aj po týchto úpravách pozorne skontroluješ svoj text ty sám.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú