Sci-fi filmy a seriály sa stali inšpiráciou pre mnohé technologické spoločnosti. Mnohokrát sa v týchto snímkach zachytávajúcich blízku či ďalekú budúcnosť totižto mihli produkty, ktoré reálni výrobcovia pretvorili do reálnej podoby. Vďaka tomu sme sa dočkali inteligentných hodiniek, tabletov a najnovšie aj prevratnej klávesnice.

Tá úplne mení spôsob, akým si doteraz zadával text do svojho počítača. Je priam ideálna pre ľudí, ktorí si potrpia na minimalistický dizajn, ako aj pre tých, ktorí chcú svoju PC zostavu posunúť na novú úroveň. Jedná sa totižto o laserovú klávesnicu, ktorá sa ti šikovne premietne na akýkoľvek povrch. Vďaka tomu sa tak nemusíš obávať toho, že by ti klávesnica na stole prekážala. Okrem iného nad ňou môžeš bez starostí jesť a piť, pričom roztrúsené omrvinky stačí jednoducho zmietnuť zo stola. Celú klávesnicu tvorí krabička, ktorá je v podstate miniatúrnym projektorom.

zdroj fotografie: YouTube/MS Tech

Ten pomocou laserov premieta klávesy na plochu umiestnenú pred ním. Premietané sú všetky klávesy potrebné na pohodlné písanie, avšak na tradičný numerický blok sa, bohužiaľ, nedostalo. Na druhú stranu však túto unikátnu klávesnicu môžeš pohodlne prepnúť do režimu touchpadu a následne ju tak využívať aj miesto počítačovej myšky. Obsahuje aj technológiu Bluetooth, vďaka čomu ju možno spárovať s akýmkoľvek smartfónom, tabletom, notebookom či klasickým počítačom, ktorý túto bezdrôtovú technológiu podporuje.

zdroj fotografie: YouTube/MS Tech

Kúpiť laserovú klávesnicu za 27 €

Aby toho nebolo málo, tento výnimočný produkt si so sebou môžeš vziať aj na cesty, nakoľko obsahuje vstavanú 700 mAh batériu. Tú je možné dobíjať skrz klasický microUSB konektor. Spomínaná krabička má v sebe obsiahnutý aj reproduktor, ktorý sa stará o zvukovú odozvu pri zadávaní textu. S touto laserovou klávesnicou síce nevyhráš žiadnu súťaž v rýchlopísaní, no s trochou cviku na nej dokážeš zadať 350 znakov za minútu. Môžeš si ju kúpiť za 27 €. 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú