Minulý mesiac sme, vďaka záplave dlhoočakávaných a divácky atraktívnych noviniek, označili za jeden z najsilnejších v histórii filmov a seriálov, no streamovacie služby sa ponukou nenechajú zahanbiť ani v septembri a každý veľký hráč sa pochváli atraktívnym obsahom.

Prím v septembri bude hrať predovšetkým Disney+, ktoré 8. septembra oslavuje špeciálny sviatok a predplatiteľom služby predstaví množstvo skvelého obsahu na čele s Thor: Láska a hrom.

S veľkými očakávaniami budeme sledovať aj ďalšie novinky, predovšetkým však najdrahší televízny projekt všetkých čias v podobe prvej série Pána prsteňov. Toto je 10 septembrových noviniek, ktoré si za žiadnu cenu nesmieš nechať ujsť.

Pán prsteňov: Prstene moci

Kedy: 2. september

Kde: Prime Video

Najdrahší seriálový projekt v histórii sa na začiatku septembra konečne ukáže v prvej dvojici epizód. Prvé ohlasy sú až nečakane priaznivé, uvidíme však, či fantasy novinka dostojí aj extrémne vysokým očakávaniam fanúšikov. Seriál sa bude odohrávať počas tzv. Druhého veku v Tolkienovom univerze a dej bude zasadený stovky rokov pred filmovú trilógiu Petera Jacksona.

Zopár známych postáv predsa len uvidíme – veľkú rolu v seriáli budú zohrávať Galadriel a Elrond, ďalším známym postavám sa venujeme v samostatnej téme. Dej seriálu predstaví všetky kľúčové udalosti Druhého veku, ku ktorým patrí nárast sily Temného pána Saurona, ukutie Prsteňov moci, skaza Númenoru či sformovanie Poslednej aliancie, ktorá sa postavila Sauronovi a predznamenala začiatok Tretieho veku, ktorého udalosti pokrýva trilógia Pán prsteňov.

Elvis

Kedy: 2. september

Kde: HBO Max

Na HBO Max konečne pribudne aj jedna z najväčších tohtoročných filmových noviniek štúdia Warner Bros. – biografická snímka Elvis. Na Oscara nominovaný režisér Baz Luhrmann v nej zachytáva dvadsať rokov života a hudobnej kariéry Elvisa Presleyho vo svetle jeho komplikovaného vzťahu s manažérom Tomom Parkerom. Film pozerá na hudobnú legendu a jej vzostup na výslnie očami Parkera, aby nám priblížil ich vzťah aj morálne, kultúrne a spoločenské zmeny, ktoré počas niekoľkých desaťročí formovali Ameriku.

Štýl rozprávania síce nemusí sadnúť každému, Elvis sa ale od kritikov aj divákov po premiére v kinách tešil veľmi priaznivému prijatiu. Na HBO v tomto prípade máme ťažké srdce, keďže Elvis mal na HBO Max podľa pôvodných sľubov štartovať ešte začiatkom augusta. Služba však od svojej politiky premietať filmy 45 dní po premiére upustila a sklamala tak nejedného predplatiteľa.

Pinochio

Kedy: 8. september

Kde: Disney+

Disney pokračuje vo filmových adaptáciách svojich rozprávkových klasík a po Mulan, Aladinovi či nečakane vydarenej Knihe džunglí sa celovečerného filmu dočká aj drevený panáčik Pinochio. Filmový život ikonickej postavičke prinesie režisér Robert Zemeckis, ktorý si po Forrestovi Gumpovi, Stroskotancovi či Polárnom exprese opäť zopakuje spoluprácu s Tomom Hanksom. Hanks vo filmovej novinke stvárni výrobcu hračiek Geppeta.

Trailer sľubuje pohodovú rodinnú záležitosť obohatenú o prvotriedny hudobný sprievod aj množstvo CGI efektov. Film sa od rozprávkovej predlohy nebude príliš odlišovať, kto by teda chcel Pinocchia vidieť aj v inej pozícii, na svoje si možno príde inde. Celovečerný film s dreveným panáčikom chystá aj Netflix pod taktovkou Guillerma del Tora.

V príprave je tiež temne ladená videohra The Lies of P, v ktorej sa v hlavnej úlohe rovnako objaví Pinocchio.

Mike

Kedy: 8. september

Kde: Disney+

Seriály inšpirované slávnymi osobnosťami sú momentálne v kurze a po Pamele Anderson v Pam & Tommy sa televízneho projektu od Disney+ dočká ďalšia kontroverzná ikona – boxer Mike Tyson. Osemdielny seriál Mike skúma búrlivé vzostupy a pády boxerskej kariéry a osobného života Mika Tysona – od milovaného svetového športovca po vyvrheľa spoločnosti a opäť na vrchol.

Seriál si zároveň všíma triedne a rasové rozdiely v USA, slávu a moc médií, mizogýniu, rozdelenie bohatstva, prísľub amerického sna a v konečnom dôsledku našu vlastnú úlohu pri formovaní Mikovho príbehu. Mike už mal v zámorí premiéru na streamovacej platforme Hulu, samotný Mike Tyson s ním však spokojný nie je. Práve naopak. Tvorcov obvinil z vykradnutia jeho príbehu a v spolupráci s konkurenciou chystá vlastné seriálové stvárnenie svojho života.

Thor: Láska a hrom

Kedy: 8. september

Kde: Disney+

Čerešničkou na torte masy noviniek, ktoré 8. septembra v rámci tzv. Disney+ Day pristanú na streamovacej službe, bude Thor: Láska a hrom. V novom príbehu od Marvelu sa boh hromu vydáva na svoju najťažšiu životnú cestu – cestu sebapoznania. Jeho úsilie však preruší galaktický zabijak Gorr the God Butcher, ktorý sa snaží zlikvidovať bohov. Thor teda musí spojiť sily so starými známymi a zastaviť nebezpečného protivníka skôr, než bude príliš neskoro.

Thor: Láska a hrom sa pripája k ďalším 15 filmom Marvel Cinematic Universe, ktoré sa aktuálne na Disney+ vysielajú vo formáte IMAX Enhanced. S IMAX Enhanced sa predplatiteľom dostane rozšírený pomer strán IMAX, ktorý poskytuje až o 26 percent viac obrazu pre skutočne hlboký zážitok zo sledovania.

Cobra Kai (5. séria)

Kedy: 9. september

Kde: Netflix

Najpopulárnejší guilty-pleasure seriál Netflixu sa vracia vo svojej piatej sérii a tvorcovia opäť sľubujú skvelú zábavu plnú karate. V predchádzajúcich častiach sa diali veľké veci, ktoré priniesli nástup nových záporákov aj nečakané aliancie. Presne v tomto duchu bude pokračovať aj čerstvá séria, v ktorej sa Johny a Daniel, spoločne s ďalšími posilami, budú snažiť zabrániť nástupu Cobra Kai k moci.

Nová karate škola pod vedením nevyspytateľného Terryho Silvera prispeje k nárastu napätia v celom údolí, čo povedie k početným šarvátkam medzi tínedžermi. Fanúšikovia sa však dočkajú aj dlhoočakávaného súboja medzi Miguelom a Robbym, ktorí budú musieť dávne nepriateľstvo rovnako hodiť za hlavu. Piata séria Cobra Kai pravdepodobne nebude poslednou. Spolutvorca seriálu Jon Hurwitz na sociálnych sieťach naznačil, že seriál zďaleka nepovedal posledné slovo a na divákov čaká ešte množstvo nových príbehov.

Príbeh služobníčky (5. séria)

Kedy: 15. september

Kde: HBO Max

Novú sériu hlási aj niekdajší televízny hit Príbeh služobníčky, ktorý bude na HBO Max pokračovať svojou piatou sériou. Tá bude priamo nadväzovať na dramatický koniec predchodcu – June čelí následkom za svoje činy a opätovne sa snaží definovať svoju identitu a zmysel života. Pre divákov zároveň môže ísť o posledný výlet do dystopickej budúcnosti, tvorcovia nepriamo naznačili, že seriál by sa piatou sériou mohol skončiť. Všetko bude záležať od sledovanosti.

Príbeh služobníčky je adaptáciou klasického románu Margaret Atwoodovej a rozpráva o živote v dystopii Gilead, totalitnej spoločnosti v bývalých Spojených štátoch. Offred (Elizabeth Moss), jedna z mála plodných žien známych ako služobníčky v utláčateľskej republike Gileád, sa snaží prežiť ako reprodukčná náhradníčka vplyvného veliteľa a jeho urazenej manželky.

Andor

Kedy: 21. september

Kde: Disney+

Nový vlastný seriál od Disney po (ne)vydarenom Obi-Wan Kenobim dostane aj ďalšia známa postava zo sveta Star Wars a to rebelský špión Cassian Andor, ktorého sme prvýkrát mohli vidieť vo filme Rogue One z roku 2016. Seriál sa bude odohrávať pred udalosťami z filmu a príbeh bude sledovať dobrodružstvá Andora, ktorému jeho činnosti v oblasti zhromažďovania informácií prinesú kľúčovú úlohu v rastúcej aliancii rebelov.

Dobrou správou pre fanúšikov je aj návrat známych hereckých tvárí. Do postavy Andora sa vráti Diego Luna a herečka Genevieve O’Reilly si zopakuje svoju filmovú rolu senátorky a neskoršej prezidentky Novej Republiky, Mon Mothmy. Okrem známych protagonistov sa diváci môžu tešiť aj na hereckú legendu Stellana Skarsgårda, ktorý exceloval v nedávnom veľkolepom sci-fi Duna. O réžiu seriálu s 12 epizódami sa postará Tony Gilroy (Bournov odkaz), ktorý spolupracuje aj na scenári.

Blonde

Kedy: 28. september

Kde: Netflix

Aktuálny rok je na životopisné snímky bohatý a po biografii Elvisa Presleyho sa fanúšikovia v krátkom čase dočkajú filmového príbehu ďalšej ikony 20. storočia, herečky a speváčky Marilyn Monroe. Celovečerný film Blonde sa pod dohľadom režiséra Andrew Dominika (Zabitie Jesseho Jamesa zbabelcom Robertom Fordom) pozrie na vzostup i náhly pád spoločenskej divy stvárnenej herečkou Anou de Armas.

Vierohodnú autobiografiu však od Blonde radšej nečakaj. Film sa inšpiruje románom spisovateľky Joyce Carol Oatesovej, ktorá si mnohé veci v živote Marilyn Monroe prikrášila a vykresila ich po svojom. Blonde bude zároveň vôbec prvým filmom Netflixu s prístupnosťou od 17 rokov. Dôvodom vysokého ratingu majú byť explicitné a šokujúce scény.

The Greatest Beer Run Ever

Kedy: 30. september

Kde: Apple TV+

September bude na biografické príbehy mimoriadne bohatý, čo dokazuje ja tretia novinka inšpirovaná skutočnosťou. K Elvisovi a Blonde sa v novom mesiaci pridá John „Chickie“ Donohue, bláznivý mladík, ktorý si jedného dňa povedal, že by nebolo zlé doniesť chlapcom vo Vietname kúsok domova a rozhodne sa im zadovážiť pivo. Ľahkovážny nápad sa rýchlo premení na životné dobrodružstvo, počas ktorého Chickie stretáva svojich zúfalých niekdajších priateľov a je svedkom hrôz vojny.

Hlavnú úlohu v dramatickej dobovej komédii stvárni Zac Efron, vo Vietname na neho bude dávať pozor herecké eso Russell Crowe. Pozornosť však budí aj prítomnosť Billa Murraya. Zaujímavosťou je, že film mal ísť pôvodne do kín po hlavičkou štúdia Paramount a hlavnú úlohu v The Greatest Beer Run Ever mal pôvodne stvárniť Viggo Mortensen. Pandemická situácia však urobila svoje – film pod svoje krídla nakoniec získal Apple a Mortensena nahradil Russel Crowe.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP