Streamovacia služba Disney+ má nového kráľa sledovanosti. Uplynulý piatok totiž na Disney+ prvými dvoma epizódami odštartoval očakávaný seriál Obi-Wan Kenobi z univerza Star Wars. Okamžite po premiére vystrelil na čelo sledovanosti a čo viac, prepisoval historické rebríčky.

Že pôjde o veľkú vec naznačoval silný divácky záujem už pri vydaných traileroch, nakoniec však dopyt po seriáli predbehol očakávania a Obi-Wan Kenobi sa stal najsledovanejším originálym dielom služby v histórii.

Frančíza Star Wars informáciu potvrdila na svojom Twitteri, aj keď s oficiálnym číslom sledovanosti sa s verejnosťou zatiaľ nepodelili. Prvé miesto v sledovanosti doposiaľ držal seriál Marvelu Falcon and the Winter Soldier.

Seriál Obi-Wan Kenobi sa odohráva 10 rokov po páde rytierov Jedi a nástupe Impéria. Jeden z posledných preživších Jediov Obi-Wan Kenobi nakoniec našiel útočisko na planéte Tatooine, kde dohliada na mladého Lukea Skywalkera, ktorý sa má stať najväčšou nádejou na záchranu Galaxie.

Do role obľúbeného rytiera Jedi sa vrátil Ewan McGregor, úlohu Anakina a neskôr tiež Darth Vadera si naopak zopakoval Hayden Christensen.

 

Seriálovú novinku si už o dva týždne budú môcť oficiálnou cestou vychutnať aj diváci na Slovensku, keďže Disney+ bude u nás spustené už o dva týždne, v utorok 14. júna. Všetko o streamovacej službe vrátane návodu ako ušetriť na predplatnom si môžeš prečítať v samostatnom článku.

Pomsta Sithov zdroj
TMDB

Tituly z univerza Star Wars sú jedným z hlavných pilierov obsahovej ponuky Disney+ a v budúcnosti ich bude vo veľkom pribúdať. Do konca roka divákov čakajú najmenej jeden televízny prídavok ikonickej značky.

Nový vlastný seriál dostane rebelský špión Cassian Andor, ktorého sme prvýkrát mohli vidieť vo filme Rogue One z roku 2016. Seriál sa bude odohrávať pred udalosťami z filmu a príbeh bude sledovať dobrodružstvá Andora, ktorému jeho činnosti v oblasti zhromažďovania informácií prinesú kľúčovú úlohu v rastúcej aliancii rebelov. Seriál na Disney+ štartuje 31. augusta.

Na budúci rok je ďalej naplánovaná premiéra seriálovej novinky Ahsoka, rovnako ako horúco očakávaná tretia séria Mandalorian. Na všetky prichádzajúce projekty z univerza Star Wars v tomto i ďalšom roku sme sa detailne pozreli v obsiahlom prehľade.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP