Dekádu dozadu HBO so svojím seriálom Hry o tróny rozpútalo celosvetové fantasy šialenstvo, ktoré po skončení seriálu v roku 2018 iba naberá na obrátkach.

Veľké produkčné spoločnosti sa začali predbiehať v nakupovaní práv na populárne i menej známe fantasy série. Netflix tak ulovil Zaklínača, ktorý na streamovacej službe zaznamenal fenomenálny úspech, husársky kúsok sa však podaril aj Amazonu so svojou platformou Prime Video.

Svetoznáma spoločnosť si totiž zabezpečila exkluzívne vysielacie práva na jednu z najlepších fantasy sérií všetkých čias, Pána prsteňov, do univerza ktorého plánuje zasadiť svoj pripravovaný seriál. Plánovaný projekt sa okamžite zaradil medzi najočakávanejšie seriály súčasnosti, zhrnuli sme preto všetko podstatné, čo o ňom zatiaľ vieme.

NEPREHLIADNI
Ktorú streamovaciu službu si vybrať a ako ušetriť na predplatnom?

Kedy bude premiéra?

Ani pripravovaného Pána prsteňov začiatkom minulého roka neobišli zdĺhavé prestoje kvôli COVID-19, nakrúcanie sa však úspešne skončilo na začiatku augusta a pri tejto príležitosti Amazon potvrdil aj dátum premiéry, ktorým bude 2. september 2022.

Pán prsteňov sa tak na televízne obrazovky dostane pri príležitosti 85. výročia publikovania Tolkienovej prvej knihy, Hobit, ktorá bola vydaná 21. septembra 1937. Pri príležitosti oznámenia dátumu sa producenti pochválili aj vôbec prvým obrázok z nakrúcania.

Amazon

Pripravovaná novinka ponesie názov The Lord of the Rings: The Rings of Power a ako možno tušiť,  zameria sa na ukutie Prsteňov moci, ktoré pre Saurona ukovali zruční elfskí kováči počas tzv. Druhého veku v Tolkienovom univerze.

Ešte pred odvysielaním prvej série si Amazon objednal aj pokračovanie, je preto pravdepodobné, že prestávka medzi dvoma sériami bude kratšia ako pri iných veľkých seriáloch.

Pôvodné správy o 20 epizódach v úvodnej sérii sa ukázali ako nepravdivé, prvá séria bude pozostávať z ôsmych dielov. Vydávané budú epizodicky každý týždeň, maratón v jeden deň sa teda nekoná.

Koľko sérií bude LOTR mať?

Amazon za práva na Pána prsteňov zaplatil astronomických 250 miliónov dolárov, zaviazal sa nakrútiť päť sérií, do produkcie ktorých plánuje investovať viac ako miliardu dolárov.

Pán prsteňov sa tak stáva najdrahším televíznym projektom v histórii. Len pre zaujímavosť, trilógia Pána prsteňov od Petera Jacksona stála 281 miliónov a posledná séria Game of Thrones, považovaná za jednu z najdrahších v histórii, stála približne 100 miliónov.

New Line Cinema

Na divákov teda naprieč piatimi sériami čaká veľkolepá zábava, čoraz viac sa v súvislosti so seriálom spomínajú aj možné spin-offy, ktoré by univerzum Stredozeme mohli rozšíriť o ďalšie príbehy.

Zároveň nie je vylúčené, že seriál bude pokračovať aj po odvysielaní piatich plánovaných sérií. Všetko záleží na sledovanosti a fanúšikovskej základni, ktorú na seba naviaže.

O čom seriál vlastne bude?
Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP