Fanúšikovia Tesly už roky žiadajú malý elektrický hatchback. Elon Musk po rokoch konečne otvorene priznal, že táto možnosť prichádza do úvahy a považuje ju za dobrý nápad. CEO Tesly hovorí, že americká automobilka navrhne a skonštruuje malý elektrický hatchback v Nemecku, informuje Electrek.

Jednotka medzi automobilkami v oblasti elektromobility má na svojom konte už viacero úspešných modelov. Model S, Model 3 či Model X sú čoraz populárnejšie a jedine Model Y sa zatiaľ do Európy nedostal. Musk sa totiž rozhodol, že jeho príchod bude spojený so začiatkom výroby v prvej európskej továrni Tesly v Nemecku, Gigafactory 4.

Vyzerá to ale tak, že to nemusí byť jediný model, ktorý sa v nemeckej továrni vyrobí. Musk v poslednej dobe diskutuje nielen o výrobe v nových továrňach v Nemecku a Číne, ale aj o navrhovaní automobilov pre tieto trhy.

V komentári, ktorý sa objavil na Twitteri, zaznela otázka, či Musk neuvažuje o menšom európskom dizajne v štýle hatchbacku, nakoľko Model Y je pre niektoré mestá na starom kontinente až príliš veľký. Odpoveď Elona niektorých určite zaskočila a priznal, že si vie takýto model predstaviť s výrobou a dizajnom podľa „štandardov“ trhu v EÚ. Bola by to teda Tesla výhradne vyrábaná a skonštruovaná v Nemecku.

Musk už dávnejšie oznámil plány na vytvorenie dizajnérskeho centra v Nemecku a aktuálne už môžeme predpokladať, že prvým projektom tímubude navrhnúť menší elektrický hatchback.

Tesla Model Y sa už nachádza v Európe

Všeobecne platilo, že ak Tesla uviedla na trh nový model v USA, po pár mesiacoch s ním expandovala do Kanady a približne po roku bol model uvedený na trh aj v Európe. Ako sme však spomenuli, toto „pravidlo“ bude porušené pri Modeli Y. O to viac je prekvapivé, že vo Švédsku bola cez týždeň zaregistrovaný Model Y, ktorý je možné nájsť na webe Car.info, ktorý sleduje registráciu automobilov v krajine.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot/Car.info

Ako informuje Electrek, z registrácie vyplýva, že Volvo zaregistrovalo elektrické SUV vyrobené v Kalifornii, pričom švédska automobilka bude pravdepodobne analyzovať a porovnávať Model Y pre potreby reverzného inžinierstva. Nie je to však prvýkrát, čo sa Volvo zaujíma o nové vozidlá Tesly. Automobilka doviezla aj prvý Model 3 do Švédska ešte predtým, ako bola dostupná v Európe už v roku 2018.

Nenechaj si ujsť
Musk je veľmi blízko: Tesla chce už do konca roka predstaviť úplne autonómne auto

V minulosti švédska automobilka pripustila, že Tesla je ďaleko pred ostatnými v oblasti efektivity pohonu a technológie batérií.

Elon Musk však naznačil, že Volvo by sa radšej malo zamerať na verziu Modelu Y, ktorú Tesla vyrobí v Gigafactory v Berlíne, nakoľko tá bude výrazne vylepšená a pravdepodobne aj upravená na európske pomery.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom