Na hráčskej konferencii E3, ktorá sa konala minulý týždeň, bola oficiálne oznámená hra Sekiro: Shadows Die Twice, od známych tvorcom z From Software. Tí stoja za úspešnými titulmi ako je Dark Souls či Bloodborne.

Oba tituly patria k tým náročnejším a ich prekonanie zaberie aj niekoľko desiatok hodín. Sekiro: Shadows Die Twice však bude ešte náročnejšie, než predchádzajúce hry. Súčasne však chcú, aby hra oslovila širšie publikum hráčov, ktorí budú pri prechádzaní hry využívať svoju vlastnú kreativitu. Na svoje si tak majú prísť logicky mysliaci, no aj hráči vyžadujúci bezhlavú akciu.

Pomoc od Activision

Aby dosiahli túto rovnováhu, povolali si na pomoc štúdio Activision. To nebude figurovať len ako vydavateľstvo hry, ale aj ako podpora a poradenstvo pri jej vytváraní. Vo väčšine prípadov pôjde o vytvorenie rôznych tutoriálov v hre a celkovej jednoduchosti hry. Celý vývoj ale stále zastrešuje From Software. Vďaka tejto spolupráci má vzniknúť akási rovnováha, ktorá by garantovala, že nároční hráči neostanú sklamaní z jej náročnosti, no zároveň aby si víťazný pocit užilo čo najviac hráčov.

Znova sa tak môžme tešiť na dlhotrvajúcu zábavu, no aj nervy drásajúce momenty, pri ktorých sa zničí nejedná myš či klávesnica. Tentokrát nás dej vnesie do samurajského prostredia plného krvi a katany. Napriek niektorým podobnostiam však hra nebude súčasťou série Soulsbourne. Pôjde o samostatný titul, ktorý však nebude obsahovať multiplayer. Single mód však sľubuje dokonalý a komplexný zážitok z hrania.

Prečítaj si tiež
Majitelia PlayStation 4 majú dôvod na radosť. 15 najlepších hier v edícii „PlayStation Hits“ si zaručene zamiluješ

Už začiatkom budúceho roka

Hry sa dočkáme už začiatkom roka 2019 a to hneď pre všetky (takmer) platformy. Naprázdno neodídu hráči PS4, Xbox One a ani PC. Sami sme zvedaví, ako sa vývojárom podarí skĺbiť tak náročný cieľ a aký úspech bude mať hra nakoniec.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom