Nie je žiadnym tajomstvom, že získať prácu v najúspešnejších technologických spoločnostiach sveta je poriadne zložité. Apple, Google a Microsoft si na výbere svojich zamestnancov dávajú poriadne záležať a majú tak záujem len o perspektívnych ľudí, ktorí danej spoločnosti môžu reálne pomôcť v jej napredovaní.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ak si myslíš, že by si teoreticky mohol byť jedným z nich, najprv si pre istotu prezri tieto zozbierané dáta. Zamerané sú totižto na spoločné schopnosti všetkých zamestnancov vyššie uvedených technologických gigantov, ktorí dokopy zamestnávajú približne 282 000 ľudí. Samotné dáta pritom vychádzajú z ich vlastných životopisov. Je teda v tvojom záujme zistiť, ktoré schopnosti by si mal bezpodmienečne ovládať na to, aby si mal dobré vyhliadky na získanie práce snov.

Dizajnér musí ovládať:

zdroj fotografie: Business Insider

 1.  Dizajn používateľského prostredia
 2.  Grafický dizajn
 3.  Web dizajn
 4.  Photoshop
 5.  Illustrator
 6.  Architektúru informácií
 7.  Umenie všeobecne

Programátor musí ovládať:

zdroj fotografie: Business Insider

 1.  C++/C/C#
 2.  Javu
 3.  Vývoj softvéru
 4.  Python
 5.  Javascript
 6.  SQL
 7.  Agilné metodiky
nenechaj si ujsť
Týchto 15 tech spoločností ponúka svojim stážistom najvyššie platy

Produktový manažér musí ovládať:

zdroj fotografie: Microsoft News Center

 1.  Produktový manažment
 2.  Vedenie projektov
 3.  Zákaznícky servis
 4.  Stratégiu
 5.  Cloud computing
 6.  Produktový marketing
 7.  Podnikový softvér

Vedci skúmajúci rôzne dáta musia ovládať:

zdroj fotografie: Business Insider

 1.  Dátovú analýzu
 2.  SQL
 3.  Vedenie projektov
 4.  Strojové učenie
 5.  Hĺbkovú analýzu dát
 6.  Obchodnú analýzu
 7.  Python
nenechaj si ujsť
7-ročné dievčatko poslalo list so žiadosťou o zamestnanie do Googlu. Takouto odpoveďou ju dostal sám CEO Sundar Pichai

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]
 • peterpan

  vacsina mi nic nehovori, napr do takeho tsystems u nas nepotrebujete na niektore miesta nic z toho,staci anglictina aspon na strednej urovni a znalost IT vseobecne word, excel a pod prip vediet poskladat pc, naistalovat win+ programy a pod. …. toto v clanku su same specificke detailne blbosti a vsetko pre namakanych ajtakov s praxou beznemu laikovi a normalnemu ajtakovi to vela nehovori.. zaciatocnik v IT bez praxe je v tychto firmach bez sance..

  • Diego

   To nemyslíš vážne, toto sú fakt základy ktoré potrebuje ten človek na podobnú pozíciu, nemusí to vedieť na úrovni experta ale aspoň mať prehľad. Snáď okrem toho programátora, ktorému stačí 1-2 jazyky fakt na extra úrovni, plus SQL. Napríklad ak je namakaný v jave, neporebuje vedieť robiť projekty v C. Ale ostatok sú fakt povinné. Okrem toho len ja osobne poznám ľudí ktorí končili školu s takými znalosťami, a to nehovoriac o školách ako MIT. Samozrejme že to nie je pre každého. Ale človek po kvalitnej VŠ by mal byť schopný všetko to ovládať ako developer alebo projektový manažér, aspoň mať v tom prehľad. A ako grafik nemusí mať ani školu, len skúsenosti s grafikou. A vedec, tam už musí mať vzdelanie, ale nie každý je predsa vedec, tam sa predpokladá že vedcov nerobia ľudia rovno zo základnej školy.