Najlepšie spoločnosti sveta sú na svojich pozíciách najmä vďaka špičkovým zamestnancom. Tých si firmy patrične vedia oceniť vysokými ciframi na výplatnej páske. Nie každá firma si ale môže dovoliť platiť jednému zamestnancovi obrovskú sumu peňazí každý mesiac, no týchto 15 technologických spoločností rozhodne vedia ako motivovať nových stážistov.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že práca stážistu je nudná a často stereotypná bez nároku na primeraný plat. Opak je však pravdou, teda aspoň v tých najznámejších spoločnostiach sveta. Tie medzi sebou vedú akýsi boj o najlepších inžinierov. V Sillicon Valley rovnako neexistuje žiadny limit pre minimálnu či maximálnu mzdu. Tam si každý zamestnávateľ ocení svojich pracovníkov podľa seba. Mnoho stážistov v týchto technologických firmách tak každý mesiac na výplatnej páske vidí sumu, o ktorej by sa priemernému Slovákovi ani nesnívalo. Veď sa pozri sám, aké odmeny za dobre odvedenú prácu dostanú každý mesiac stážisti v týchto technologických spoločnostiach.

15. Yahoo – mzda 5 946 € mesačne

Slovami bývalého stážistu sú pracovné podmienky v tejto firme skutočne veľmi dobré. Popri práci sa môžu stážisti odreagovať mnohými zábavnými činnosťami. Yahoo nezabúda ani na kvalitnú stravu. Pracovné tempo vo firme nie je prehnané a každý zamestnanec pracuje na maximum, no svojim jedinečným tempom.

zdroj fotografie: CNET

14. Twitter – mzda 5 949 € mesačne

Vyjadrenie bývalého stážistu: „Stážisti sú obvykle dobre nastavení na prácu v tejto spoločnosti. Už od prvého dňa sa môžu dostať na vrchol svojho projektu. Twitter je stredne veľkou spoločnosťou, ktorá je ideálnym miestom pre akýkoľvek kariérny rast.“

zdroj fotografie: Fast Company

13. Expedia – mzda 5 949 € mesačne

Bývalý zamestnanec popísal Expediu ako spoločnosť so skvelou firemnou kultúrou a priateľskými spolupracovníkmi. Práca je rozdeľovaná veľmi efektívne a žiadny zamestnanec nemusí každý deň naplno rozbiehať svoje kreatívne myslenie.

CEO Expedie

zdroj fotografie: Fortune

12. Apple – mzda 5 949 € mesačne

Stážisti v Apple sú obklopení inteligentnými kolegami, dostávajú veľmi slušný plat a ani pracovný čas nie je príliš dlhý. Taktiež dostávajú rôzne dotácie na potraviny, kávu či dokonca koncerty. Apple dbá aj na spoločenský život svojich zamestnancov. Na druhej strane sú podľa bývalého stážistu pracovné výsledky ťažšie dosiahnuteľné a práca je často prísne kontrolovaná. Najlepšie na tom nie sú ani parkoviská, ktoré sú v hlavnom sídle stále plné.

zdroj fotografie: Technsmart

11. Google – mzda 6 182 € mesačne

Google dáva svojim zamestnancom pri práci voľnosť, čo znamená, že si nejaký projekt môže stážista rozdeliť aj na niekoľko častí. Tým sa zefektívni jeho pracovný výkon, no čo sa týka riadenia tímu, tak tam veľké slovo nemá. Bývalý stážista spoločnosti taktiež tvrdí, že je Google často tajnostkársky, najmä čo sa týka práve úlohy stážistov v projektoch.

zdroj fotografie: Semetrical

Nenechaj si ujsť
Toto je životný príbeh CEO Google. Pozri, ako sa vypracoval až na úplný vrchol

10. Groupon – mzda 6 182 € mesačne

„Groupon je spoločnosť so skvelou kultúrou, ktorú tvoria veľmi priateľskí ľudia. Postup práce je vo firme veľmi dobre zavedený. Jedná sa však o staršiu spoločnosť, a tak má už mnoho svojich osvedčených spôsobov ako dosiahnuť dobré výsledky práce.“- bývalý stážista Grouponu.

zdroj fotografie: Business Insider

9. Uber – mzda 6 300 € mesačne

Podľa stážistu pracujúceho pre Uber je práca v tejto firme veľmi vzrušujúca. Uber sa takmer každý týždeň ocitá v novinách a v porovnaní s ostatnými spoločnosťami je o čosi viac jedinečný. Firemná kultúra je na veľmi vysokej úrovni, čo podporuje kreatívne nápady všetkých navôkol.

zdroj fotografie: Business of Apps

8. Nest – mzda 6 300 € mesačne

Inžinieri tejto spoločnosti sú vzdelaní a do výrobku alebo projektu, na ktorom pracujú investujú mnoho energie. Ich práca je pre nich akýmsi poslaním. Nest je však viazaný ku Googlu, ktorý naň vytvára veľký tlak v oblasti ziskov a financií. Nezdá sa tak, že vzťahy medzi týmito firmami sú príliš priateľské.

zdroj fotografie: BGR

7. Microsoft – mzda 6 532 € mesačne

„Vďaka stáži v Microsofte som prežil jedno z najlepších období. Mal som dobré postavenie, veľkú kanceláriu a skvelých spolupracovníkov. Problémy sme riešili veľmi zaujímavo a každý produkt alebo projekt mal nejaký konkrétny účel.“ Takýto názor má na svoju stáž v Microsofte jeden z bývalých stážistov.

zdroj fotografie: The Next Web

Nenechaj si ujsť
Tech News: Microsoft odkúpil startup, vďaka ktorému chce poraziť Google či Facebook v umelej inteligencii

6. Walmart eCommerce – mzda 6 766 € mesačne

Práca v laboratóriách Walmartu vyžaduje zdravý rozum, ochotu riskovať a skúšať nové veci. Kolektív spolupracovníkov tejto firmy je veľmi príjemný. Stážisti sa dostávajú aj k veľkým projektom. Pre Walmart je program stáže stále veľmi dôležitý a stážistov dokáže poriadne oceniť aj na výplatnej páske.

zdroj fotografie: Market Mad House

5. NEC Labs America – mzda 6 882 € mesačne

Stáž v tejto spoločnosti je skvelou príležitosťou pracovať na vlastných veciach. Spolupracovníci sú veľmi príjemní a priateľskí. Firma dáva svojim stážistom v práci voľnú ruku a mnohokrát ich nechá robiť veci podľa ich rozhodnutí. Pokiaľ sa však stážista chystá robiť nejakú podradnú prácu, tak ho nadriadení usmernia.

zdroj fotografie: Glassdoor

4. LinkedIn – mzda 7 000 € mesačne

„Spoločnosť LinkedIn vytvorila veľmi dobrú pracovnú kultúru a stážisti si môžu dokonca zajazdiť na bicykloch, zájsť za fitness trénerom do vlastnej posilovne či oddýchnuť si pri zábave. Samozrejmosťou je strava, ktorá je zadarmo. Pracovníci sú veľmi nápomocní a samotný CEO , Jeff Weiner, je skutočne inšpiratívnou osobou.“

zdroj fotografie: Betches

3. Facebook – mzda 7 466 € mesačne

Stážisti vo Facebooku sa majú skutočne ako v bavlnke. Bývalý stážista na firmu Marka Zuckerberga nepovedal jediné krivé slovo. Podľa neho je systém v spoločnosti otvorený, čo pomáha zlepšovať vzťahy medzi manažérmi a zamestnancami. Všetci spoločne pracujú za dosiahnutie stanoveného cieľa a za projekty nesú veľkú zodpovednosť. Aj práca stážistov ovplyvňuje mnoho zákazníkov Facebooku, ktorý sa o nich na oplátku veľmi dobre stará.

zdroj fotografie: The Verge

Nenechaj si ujsť
Facebook sleduje aj tých, ktorí nemajú vytvorený účet. Takto obmedzíš sledovanie ty

2. Pinterest – mzda 7 582 € mesačne

Bývalý stážista si v Pintereste vyskúšal fantastické technológie a kultúra spoločnosti je podľa neho veľmi dobrá. Celý systém, ktorý v tejto firme funguje dokáže zamestnancov inšpirovať a udržať ich pri tejto práci. O stážistov sa Pinterest stará kráľovsky aj po finančnej stránke.

zdroj fotografie: Designer Fund

1. Dropbox – mzda 7 932 € mesačne

Byť stážistom v Dropboxe je vytúženou príležitosťou pre mnohých ľudí. „Mal som pocit, že sa môj mentor o mňa stará, že sa o mňa stará aj môj tím. Ostatným stážistom na mne záležalo.“ Z týchto slov bývalého stážistu by si mali zobrať ponaučenie mnohé ďalšie spoločnosti. Dropbox platí veľké peniaze, a tak sa dostáva na prvé miesto v tomto zaujímavom zozname.

zdroj fotografie: Global Lighting

Pošli nám TIP na článokNovinky