Spoločne s aktualizáciou na Android 9.0 Pie prichádza od juhokórejského Samsungu aj kontroverzné rozhodnutie, ktoré ruší právo slobodne používať rôzne témy na ich smartfónoch. 

Ak rád využívaš na svojom Samsungu témy, tak by si sa mal s veľkou pravdepodobnosťou vyhnúť aktualizácii na Android 9.0 Pie. S ňou totiž prichádza kontroverzné rozhodnutie výrobcu, ktorý obmedzí ich používanie na 14 dní. Po tomto období sa zariadenie vráti na predvolenú tému.

Ponúknuté budú ďalšie témy

Celkovo dostane používateľ dve upozornenia. Prvé sa zobrazí 24 hodín pred uplynutím lehoty a druhé vtedy, ak do vypršania času ostáva už len 10 minút. Zároveň sa používateľovi zobrazia návrhy iných tém, no to sa bude týkať pravdepodobne len tých platených, z ktorých má Samsung zisk. Dôležité je tiež upozorniť, že toto obmedzenie sa týka len tých tém, ktoré sú k dispozícii zadarmo v Galaxy Store. Ak si žiadnu ďalšiu tému nezvolíš, tá aktuálna sa po vypršaní lehoty vymaže a telefón bude znovu používať predvolenú nadstavbu zo systému One UI.

Celé je to prinajmenšom nezmyselné a ide o relatívne vysoký zásah do slobodnej vôle používateľa, či bude používať vstavaný dizajn používateľského rozhrania, alebo využije možnosti tretích strán. S príchodom One UI sa však nepredpokladá, že by používateľ toto rozhranie chcel vymeniť, nakoľko vyzerá veľmi dobre a je priamo uspôsobené na smartfóny s väčšími uhlopriečkami.

Prečítaj si tiež
Samsung predstavil svoj doteraz najvýkonnejší procesor, ktorý má poháňať Galaxy S10

Nakoľko sa spoločnosť Samsung k tejto téme ešte oficiálne nevyjadrila, nie je známe, či po uplynutí časového limitu bude mať používateľ možnosť sa k danej téme vrátiť s tým, že znova bude platná 14 dní, alebo ju už nebude mať vôbec k dispozícii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP