banner-mi-note-2
Kauza ohľadom vybuchujúcich phabletov Galaxy Note 7 konečne pomaly utícha, no internet je stále plný špekulácií, prečo Note 7 vlastne explodoval a na bazároch nájdeme ponuky za niekoľko tisíc eur

Note 7 má za sebou jedno zvolávanie na výmenu a následné kompletné stiahnutie z predaja. Potom, čo sa situácia upokojila, Samsung začal vyšetrovať, čím boli tieto problémy spôsobené. Ako prvé vyšetrenie priniesol technologický web Instrumental. Vo svojej správe uviedol, že za explózie Note môže zlé konštrukčné spracovanie, v ktorom batéria nemala dostatok miesta.

Samsung Galaxy S7 Edge G935F 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

galaxy-note-7-s-pen_04bezloga
zdroj fotografie: Mobile Bit

TIP: Galaxy Note 7 vrátilo viac ako 2,7 milióna majiteľov, úspešnosť dosahuje 90 %

Toto však ešte boli neoficiálne informácie a vyzerá to tak, že Samsung už pozná reálnu príčinu výbuchov, ktoré zapríčinili stratu okolo 5 miliárd dolárov. Na vyšetrovaní pracovalo UL a testovacie laboratórium v Kórei. I keď Samsung prisľúbil, že príčinu výbuchov zverejní do konca tohto roka, podľa jeho slov na to ešte nie je pripravený. Nám ostáva už len počkať na oficiálne vyjadrenie a sme zvedaví, či sa bude zhodovať s tvrdením o zlej konštrukcii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom