banner-nubia-z11Vyzerá to tak, že agresívna politika Samsungu ohľadom vrátenia phabletov Note 7 sa vypláca. Vrátených bolo totiž 90 % zo všetkých predaných kusov.

Samsung v nedeľu oznámil, že už 2,7 milióna kusov phabletu bolo vrátených z celkových 3,06 miliónov, ktoré si našli cestu k zákazníkom po celom svete. Znamená to teda, že ostáva ešte okolo 300 tisíc kusov. Podľa výrobcu, úspešnosť vrátenia bola veľmi vysoká najmä na západných trhoch. Koncom roka však čaká phablety v Spojených štátoch definitívny koniec, keďže obdržia aktualizáciu, ktorá znemožní nabíjanie a prístup do mobilnej siete. Podobné riešenie použije Samsung aj u nás, no my budeme môcť zariadenia nabiť aspoň na 30 % kapacity.

Samsung Galaxy S7 Edge G935F 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

galaxy-note-7-kvalita-drobnohlad

TIP: Explózie Samsungu Galaxy Note 7 malo spôsobovať zlé konštrukčné zapracovanie batérie. V tele mala málo miesta

Situácia na domácom trhu je na tom o niečo horšie. Približne 20 % kupujúcich svoj Note 7 ešte stále nevrátilo, a to aj napriek možnosti vrátenia peňazí alebo prechodu na iný model. V Južnej Kórei však zatiaľ žiadne obmedzenia pre Note 7 neplatia, no ak sa návratnosť kusov v tejto krajine nezvýši, výrobca bude musieť pristúpiť k výraznejším obmedzeniam aj tu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom