Mnoho spoločností si dnes dáva patentovať veci, nad ktorými ostatní len neveriacky krútia hlavou. Ide však o dobre premyslený ťah, nakoľko technológie sa vyvíjajú raketovým tempom a nikto nedokáže presne povedať, ako budú svet a rôzne zariadenia vyzerať. Ide tak o akúsi poistku, prípadne víziu budúcnosti danej spoločnosti, ktorá akonáhle sa naplní, tak jej vďaka patentom dokáže priniesť značné množstvo peňazí.

Patentov podobného druhu môžme vidieť hlavne v oblasti smartfónov, kde si výrobcovia dávajú uznávať aj takéto veci, ktoré v súčasnosti nie je možné uskutočniť. To však zákonite neznamená, že to nebude možné v blízkej či ďalekej dobe. Najnovší patent spoločnosti Samsung ukazuje skutočný bezrámčekový telefón, ktorý má displej aj po bočných stranách a takmer žiadne rušivé elementy po jeho obvode.

Môže, no nemusí sa objaviť

Ako môžeš vidieť na priložených obrázkoch, na bočných stranách displeja sú uložené viaceré ovládacie prvky, z ktorých niektoré sa používa aj dnes. V priložených dokumentoch sa uvádza, že displej je flexibilný a prvky ako reproduktor, snímače či predný fotoaparát sú uložené rovno pod displejom. Viditeľný nie je ani nabíjací konektor či port pre pripojenie slúchadiel. To však nemusí znamenať, že v prípade prototypu by tu neboli, no v rámci patentu nie sú tak dôležité, ako niektoré iné prvky.

Vidieť môžme aj rôzne tvary zariadenia od klasického zaobleného dizajnu, až po netypický šesťuholníkový tvar, ktorý sa podobá plastom vo včeľom úli. S určitosťou je teraz možné povedať, že hromadnej výroby sa zatiaľ nedočkáme.

Prečítaj si tiež
Samsung Galaxy S10+ staví kvôli selfie fotoaparátu na netradičnú dieru v displeji

No ktovie čo bude o takých päť rokov a aké trendy budú na trhu nasadené. Vyrobiť niečo také nie je pre spoločnosť Samsung nesplniteľná úloha. Skúsenosti so zahnutými displejmi má spomedzi výrobcov najväčšie a vďaka ich novému displeju Infinity-O je možné ukladať snímače či prednú kameru priamo do displeja.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom