Zdá sa, že nechválne známy „notch“ pomaly vymiera a v smartfónoch sa s ním budeme stretávať čoraz menej. Naznačujú tomu nové dizajnové koncepty mnohých výrobcov, vrátane Samsungu, ktorý v budúcich modeloch využije nie výrez, ale dieru v displeji. Najprémiovejší model Galaxy S10+ dostane dve rôzne veľké diery obrazovky, a to kvôli duálnemu selfie fotoaparátu s väčším širokouhlým objektívom.

Kórejský výrobca ukázal svoje plány na poslednej konferencii, kde odhalil aj budúcnosť dizajnu jeho smartfónov. Keďže bol Samsung stále proti otravnému výrezu, počkal si, kým jeho éra pominie a prišiel s novým konceptom, ktorý už onedlho uvidíme v praxi. Nové smartfóny spoločnosti budú totiž obsahovať dieru v displeji pre predný fotoaparát. Dokonca sme mohli vidieť niekoľko návrhov, ktoré odhaľovali, akým spôsobom by mohol tento nápad Samsung spracovať.

Diera displeja v tvare tabletky

Kým viaceré budúce modely značky môžu prísť s jedinou dierou pre fotoaparát, vlajková loď Galaxy S10+ ukáže netradičnú dieru pre dva objektívy duálneho selfie fotoaparátu. Ten by mal byť vybavený klasickým objektívom, ale aj tým širokouhlým, ktorý je o poznanie väčší. Práve kvôli tomu bude potrebné vyrezať z obrazovky dve rôzne veľké diery. Pre zachovanie čistejšieho dizajnu však môže výrobca využiť výrez v tvare tabletky, ktorý pojme oba predne fotoaparáty.

Zobraziť celú galériu (0)
samsung _dev/YouTube

Nenechaj si ujsť
Očakávaný smartfón Samsungu príde ako vôbec prvý model spoločnosti o obľúbený prvok

Výsledná podoba takéhoto smartfónu zatiaľ ostáva len záležitosťou našej fantázie a na reálne výsledky si ešte chvíľu počkáme. Pravdou ale naďalej ostáva, že Samsung Galaxy S10+ bude jedným z najlepších modelov budúceho roka. Popri jeho inovatívnom dizajne prednej strany sa vzadu zrejme dočkáme trojice hlavných fotoaparátov s ešte lepšími vlastnosťami. Táto novinka by však mala mať vo svojej konštrukcii aj dostatok miesta pre veľkú 4 000 mAh batériu.

Zobraziť celú galériu (0)
CC BY mobil-helden.de

Ďalším vylepšením, na ktoré chce Samsung zákazníkov zlákať, je nový procesor Exynos 9820, ktorý mal svoju premiéru len nedávno. Rovnako tak sa dočkáme aj vylepšeného prostredia systému. Ten plánuje spoločnosť obohatiť o svoju novú nadstavbu One UI, s ktorou sa mohli stretnúť už aj majitelia Galaxy S9/S9+ v beta testovacej verzii. V prípade Samsungu Galaxy S10+ by už mal byť predinštalovaný od výroby. Na viac detailov si však zatiaľ musíme ešte počkať do oficiálnej premiéry noviniek z tohto modelového radu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú