Známy „notch“ neulahodil používateľom už od svojich začiatkov a neskôr sa napriek tomu stal trendom vo svete smartfónov. Kým teraz už mnohí výrobcovia hľadajú riešenia ako vytvoriť moderný model bez tohto prvku, kórejský gigant zaostáva. Samsung má veľkolepé plány do budúcnosti, kedy sa budú jeho smartfóny niesť v znamení výrezu displeja, aj keď sa mu doteraz tak vyhýbal.

Posledné mesiace ukázali, akým smerom sa chystajú vydať mnohí veľkí čínski výrobcovia smartfónov. Miesto výrezu vo vrchu obrazovky zmenili a potrebný hardvér presunuli inam. Nové riešenia v podobe vysúvacej konštrukcie, alebo vysúvacieho mechanizmu fotoaparátov, ešte viac zdokonalili bezrámikový dizajn, ktorému sa dnes snaží prispôsobiť takmer každý. Doteraz bol výnimkou najmä kórejský Samsung, ktorý si z ostatných smartfónov s výrezom len uťahoval, no čoskoro pôjde v ich šľapajách.

Budúcnosť Samsung smartfónov tkvie vo výreze displeja

Na včerajšej konferencii pre vývojárov spoločnosť ukázala, akým spôsobom sa do budúcna posnaží eliminovať rámiky obrazovky vo svojich smartfónoch. Ako inak, riešením je výrez. Samsung však ukázal hneď niekoľko verzii, ktoré by mohli byť v budúcnosti využité. Kým jedna z nich pripomína „notch“ z Essential Phone, druhá má ostrejší tvar a tretí návrh je v podstate dierou v obrazovke. „Infinity-U“, „Infinity-V“ a „Infinity-O“ by malo časom nahradiť inovatívnejšie riešenie „New Infinity“ bez rámikov displeja, ale aj bez výrezu.

Zobraziť celú galériu (1)
samsung _dev/YouTube

Nenechaj si ujsť
Samsung oficiálne predstavil svoj skladací telefón. Nastolí novú éru smartfónov?

To je zatiaľ len vzdialená budúcnosť, ktorá má zrejme k milovníkom smartfónov ešte ďaleko. Nakoniec tak ani Samsung neodolal a riešenie pre vylepšenie svojich modelov našiel vo výreze displeja. Dizajnový jazyk, ktorý sme videli pri poslednom Galaxy Note 9 či Galaxy S9 sa tak môže čoskoro stať minulosťou. Už v budúcom roku sa máme dočkať zbrusu nového Galaxy S10, ktorý má prejsť výraznými dizajnovými zmenami. Je možné, že Samsung využije niektoré zo svojich odhalených plánov už pri tejto novinke.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú