Rovnako ako pred predstavením iPhonu X, aj koniec februára sa niesol v znamení čakania na dlho pripravovaný smartfón. Tentokrát sa jednalo o najväčšieho konkurenta Apple priamo z dielne Samsungu. Výsledky syntetických benchmarkov hovoria o výkonovej prevahe iPhonu X, no nový Samsung Galaxy S9+ sa vyšvihol najmä v reálnom teste.

Už je tomu týždeň, čo Samsung predstavil svoju poslednú vlajkovú loď, Galaxy S9 a jeho väčšieho súrodenca Galaxy S9+. Táto novinka v sebe nesie poriadne výkonný hardvér, ktorý svoj potenciál odhaľoval už pár dní pred predstavením. Číslami sa mu ale nepodarilo prekonať najväčšieho rivala, ktorým je minuloročný iPhone X. Aby väčšia S9-ka svojmu protivníkovi dokázala, že skutočne patrí medzi najvýkonnejšie Android smartfóny vôbec, postavila sa mu zoči voči v rýchlostnom teste.

Najočakávanejší rýchlostný test už pozná víťaza

Rýchly prehľad hardvérovej výbavy nám v Samsungu Galaxy S9+ odhaľuje procesor Snapdragon 845, alebo Exynos 9810 v závislosti od trhu. S oboma čipmi však spolupracuje 6 GB RAM a takáto kombinácia je s vyladeným softvérom zárukou ohromného výkonu. Pre porovnanie v sebe iPhone X nesie doteraz najvýkonnejší procesor Apple A11 Bionic a polovičnú kapacitu operačnej RAM pamäte. Svojim výkonom trhal benchmarkové rekordy, no ako sa mu povedie v realite prezradil tento rýchlostný test. Ten, samozrejme, začal naštartovaním oboch smartfónov, pričom „rozstrel“ vyhral favorit z Kórey. Nasledovalo otváranie aplikácií, medzi ktorými nechýbali jednoduchšie, ale aj náročné tituly.

Ani v tomto prípade však nedával Samsung Galaxy S9+ svojmu konkurentovi veľké šance a v mnohých prípadoch sa mu darilo ho predbiehať. Svoje sily si táto dvojka zmerala aj pri opätovnom otváraní aplikácií z operačnej RAM pamäte, kde bol iPhone X už od začiatku v nevýhode. Jeho 3 GB pamäť RAM jednoducho nepojme toľko aplikácií ako 6 GB kapacita u väčšej S9-ky.

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy S9/S9+ sú oficiálne tu! Konkurencia sa bude musieť poriadne snažiť

Správa RAM pamäte je navyše v novej pýche Samsungu spracovaná dokonale, a tak nebolo problémom opäť otvoriť bez načítavania aj náročné hry. Aj tentokrát sa tak ukázalo, že benchmarky nie sú úplnou zárukou rýchlosti. Najnovší Samsung Galaxy S9+ teda potvrdil svoje kvality a jeho budúci majitelia sa rozhodne môžu tešiť na poriadne monštrum.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom