Kauza Apple so spomaľovaním starších iPhonov, rozvírila v spoločnosti debatu o plánovanom zastarávaní smartfónov. Minimálne v Taliansku je už v podozrení aj Samsung, ktorý teraz na obvinenia reaguje.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Apple aj Samsung začali talianske úrady vyšetrovať na podnet organizácie AGCM, podľa ktorej podozrení títo giganti používajú aktualizácie softvéru na zámerné spomalenie zariadení, aby tak donútili zákazníkov ku kúpe nových smartfónov. Ak by vyšetrovanie potvrdilo podvodné konanie spoločností, hrozia im niekoľkomiliónové pokuty a dôsledky by mohli siahať aj za hranice Talianska. Zatiaľ čo Apple je v podozrení od prevalenia kauzy so spomaľovaním starších iPhonov, voči Samsungu nie sú zatiaľ žiadne podobné dôkazy.

My to nerobíme

Juhokórejská spoločnosť bola jednou z prvých, ktorá po incidente so spomalenými iPhonami, vyhlásila, že ona smartfóny nespomaľuje. Vzhľadom na začatie vyšetrovania v Taliansku Samsung teraz reaguje znova, pričom potvrdzuje svoje predchádzajúce vyhlásenie.

„Nie je k tomu viac čo povedať. Ako sme už predtým oznámili, spoločnosť Samsung nespomalila staršie modely so softvérovými aktualizáciami,“ povedal hovorca Samsungu, ktorého slová cituje portál The Korea Herald.

Zobraziť celú galériu (1)
Matúš Mitro/FonTech

Samsung tak naďalej odmieta akékoľvek podozrenia zo spomaľovania zo svojich zariadení a obzvlášť z plánovaného zastarávania. Uvidíme, čo prinesie vyšetrovanie talianskych úradov, no vzhľadom na okolnosti naďalej platí, že v hlavnom podozrení zostáva Apple. Spoločnosť z Cupertina má navyše problém celú kauzu zrozumiteľne vysvetliť aj svojim používateľom.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]