S príchodom nových iPhonov bola predstavená aj funkcia Slofies, čo sú v podstate spomalené videá vytvorené prednou kamerou. Aj keď to nie je funkcia, po ktorej by prahla väčšina používateľov, tak ide o príjemné spestrenie funkcií predného fotoaparátu. A vyzerá to tak, že sa toho postupne chytajú aj ostatní výrobcovia. Ako informuje portál Android Authority, podobnú funkciu si pripravil aj juhokórejský Samsung. 

Všetky Samsung smartfóny, pre ktoré je pripravená aktualizácia na Android 10 a nadstavbu One UI 2.0, sa môžu tešiť na novú funkciu, ktorú ako prvá predstavila spoločnosť Apple. Ide o možnosť natáčať spomalené videá prednou kamerou, tzv. Slofies. Zatiaľ je funkcia len v testovacej fáze a nie je vylúčené, že na zariadenia môže prísť neskôr, než samotná aktualizácia.

Okrem tejto novinky prinesie nadstavba One UI 2.0 aj širšie možnosti využitia tmavého režimu, vylepšenú digitálnu rovnováhu a množstvo ďalších funkcií, ktoré si bežní používateľ možno ani nevšimne.

Zatiaľ to nie je dokonalé

V prípade iPhone 11 je nahrávanie Slofies možné v rozlíšení FullHD pri 120 fps, pričom výsledok skutočne stojí zato a Apple nenechalo nič na náhodu. Portálu Sammobile sa podarilo vytvoriť spomalené video aj na smartfóne od Samsungu, no výsledok zatiaľ nie je tak dobrý, ako v prípade Apple.

Video sa miestami zasekáva a ani vyváženie bielej na tom nie je najlepšie. Stále však ide o funkciu, ktorá sa vyvíja a možno preto predpokladať, že vo finále bude výsledok oveľa lepší.

S určitosťou ale možno prehlásiť, že používateľ bude mať pred vytvorením videa len veľmi málo možností prispôsobenia a viac ich bude mať až po vytvorení samotného záberu. V editore sa bude môcť zvoliť napríklad aj rýchlosť nahrávania, pričom video môže byť vo výsledku ešte pomalšie než originál, no, samozrejme, tým utrpí kvalita videa.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom