Zatiaľ čo spoločnosť Huawei má s aplikáciami od Google nemalé problémy a dokonca musela pristúpiť k implementácií vlastného obchodu, opačná situácia je v juhokórejskom Samsungu, ktorý ešte viac prehĺbil spoluprácu s týmto gigantom – píše Sammobile.

Obchod Google Play je nainštalovaný na takmer všetkých zariadeniach s Androidom. Ide o základnú aplikáciu, vďaka ktorej je možné sťahovať ďalšie. Okrem Google Play však existujú aj alternatívy – napríklad Galaxy Store od Samsungu či App Gallery od Huawei. Tieto pridružené aplikácie fungujú samostatne a ich najväčšou výhodou pre používateľa je fakt, že je mu umožnené aktualizovať systémové aplikácie na najnovšiu verziu bez toho, aby musela byť vydaná systémová aktualizácia.

Prehĺbenie spolupráce medzi Samsungom a Google

Rovnako ako má Samsung niektoré vlastné aplikácie v Google Play (Samsung ich má vyše 20),  funguje to aj opačne. Už dlhšie možno v Galaxy Store nájsť aplikáciu Google Prekladač a teraz sa k nej pridáva ďalšia – Wear OS, píše 9to5Google. Ide o aplikáciu, ktorá slúži na správu hodiniek s rovnomenným operačným systémom. Ide o pomerne zaujímavú voľbu, nakoľko spoločnosť Samsung nemá vo svojom portfóliu žiadne hodinky ani iné nositeľné zariadenie, ktoré by fungovali na tomto operačnom systéme.

Naopak, môže to značiť, že v Samsungu sa chystá niečo nové. Možno nový druh nositeľného zariadenia, ktoré bude fungovať práve na Wear OS. Spoločnosť Google mala spočiatku so systémom veľké plány, no tie veľmi nevyšli a výrobcovia sa viac spoliehajú na vlastné riešenia.

Práve spolupráca so Samsungom (ktorý má vlastný OS Tizen) by mohla priniesť impulz aj samotnej spoločnosti Google, ktorá by usilovnejšie pracovala na vylepšeniach systému.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom