Juhokórejská spoločnosť Samsung rozširuje svoje portfólio telefónov o ďalší kúsok. Ak by si čakal nejaký nadupaný smartfón, si na omyle. Novinka v podobe Samsungu J2 Pro by sa totiž ani smartfónom nazvať nedala.

Dnešné ‚‚múdre telefóny’’ sú múdre preto, lebo majú k dispozícií prístup na internet, na ktorom môžeš pozerať množstvo obsahu a sťahovať tisícky, ba až milióny aplikácií. Toto všetko je modelu J2 Pro od Samsungu odoprené, nakoľko nedisponuje žiadnym pripojením k internetu. A to dokonca ani prostredníctvom 2G/3G/4G sietí, nie to ešte cez Wi-Fi.

Určený pre študentov a seniorov

Len ťažko by si vedel odhadnúť cieľovú skupinu tohto zariadenia. Samsung však tvrdí, že tento telefón je určený hlavne pre mladých a seniorov, ktorí sa snažia vyhnúť šanci byť online. S veľkou pravdepodobnosťou tu chýbajú aj Google aplikácie, ktoré sú bez internetu nepoužiteľné. Medzi predinštalovanými je tu napríklad offline slovník Diodict 4, ktorý má pomôcť študentom preklad z kórejčiny do angličtiny.

Nenechaj si ujsť!
Samsung a Apple dohadujú ďalšiu spoluprácu. Rokujú o cenách

Čo sa týka špecifikácií, J2 Pro disponuje 5″ qHD Super AMOLED displejom, štvorjadrovým procesorom s taktom 1,4 GHz, 1,5 GB RAM a 16 GB vnútornej pamäte + slot na microSD karty. Batéria je vymeniteľná a ponúka kapacitu 2600 mAh. Zadná kamera má rozlíšenie 8 MPx, predná zas 5 MPx. Pri daných špecifikáciách nastáva otázka, vďaka čomu je model označený ako PRO.

Celé to zabíja cenovka, ktorá je nastavená na 150 eur, čo je relatívne dosť za takto nevybavený telefón. V snahe predať čo najviac kusov, predstavil Samsung akciu, v rámci ktorej študenti ktorí si zariadenie kúpia do júna tohto roku, získajú po ukončení skúšok na vysokej škole naspäť peniaze. Podmienkou je však kúpa akéhokoľvek zariadenia z rady Galaxy A alebo S. Samsung J2 Pro je dostupný len na území Južnej Kórei.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom