Svoje zastúpenie v segmente inteligentných hodiniek má tiež každý väčší výrobca smartfónov, no nie každému sa podarilo preraziť tak, ako Applu a Samsungu. Hodinky Apple Watch sú najpredávanejšími svojho druhu na svete, no už čoskoro dostanú nového konkurenta. Kórejský Samsung plánuje predstaviť nový model tohto nositeľného zariadenia, ktoré ale prejde v porovnaní s predošlými verziami niekoľkými zmenami.

Ešte pred tým, než by spoločnosť stihla oznámiť akékoľvek bližšie detaily, jej pripravované hodinky sa „omylom“ ocitli na oficiálnej internetovej stránke vedľa modelu Gear S2. Uniknuté hodinky boli na webe odhalené v ružovo-zlatej farbe a mali priemer ciferníka 42 mm. Krátko na to sa však zo zoznamu vytratili. Zdá sa tak, že tohtoročné inteligentné hodinky v podaní Samsungu budú od tých predchádzajúcich odlišné.

Zobraziť celú galériu (8)
MW Technology/YouTube

Spoločnosť má totiž z ich názvu odstrániť slovíčko „Gear“ a ponechá len označenie Galaxy Watch. Navyše bude táto novinka disponovať obdobnými vlastnosťami ako Apple Watch, aby im tak dokázala skutočne konkurovať. V nových inteligentných hodinkách Samsungu sa tak môžeme dočkať podpory SIM kariet, nových farebných prevedení, alebo tiež inteligentného asistenta Bixby.

Zmeny začnú pri označení. Samsung vyhodí z názvu označenie „Gear“ a premenuje svoje nové inteligentné hodinky na Samsung Galaxy Watch.

Zobraziť celú galériu (8)
Jibber Jab Reviews/YouTube

Toto rozhodnutie má pomôcť novým hodinkách lepšie sa začleniť medzi ostatné produkty a smartfóny z radu Galaxy. Samsung tak po 5 rokoch od predstavenia prvého modelu týchto hodiniek zmení ich pomenovanie.

Displej o veľkosti 1,2″ bude približne rovnako veľký ako u modelu Samsung Gear Sport.

Celkové rozmery nových smart hodiniek spoločnosti majú činiť 51,2 mm x 43,4 mm a priemer displeja dosiahne 30,2 mm.

Nové hodinky prinesú o jednu farebnú verziu naviac.

Podľa doterajších dohadov príde model Galaxy Watch v troch farebných prevedeniach, a to striebornej, zlatej a čiernej farbe. Doterajšie modely stále totiž dostali iba 2 rôzne farebné varianty. Nový kúsok sa však vo svojej čiernej farbe môže skôr podobať farbe „Space Gray“ od Apple.

Jednou z farieb bude tiež ružovo-zlatá. Potvrdila to fotka na oficiálnej stránke Samsungu.

Výrobca v týchto hodinkách staví na svoj operačný systém Tizen OS.

Nenechaj si ujsť
Samsung opäť naložil Applu a iPhonom. Štvorica nových reklám hovorí za všetko

Spočiatku sa hovorilo, že Samsung na tento systém zanevrie, no nakoniec sa tak zrejme nestane. Doterajšie dohady hovoria o tom, že spoločnosť predsa len Tizen OS využije aj v týchto nových hodinkách, ktoré tak môžu dostať podobné vlastnosti ako minulé modely.

Medzi mnohými inováciami nájdeme aj digitálneho asistenta Bixby.

Túto možnosť budú mať používatelia k dispozícii vďaka novej verzii systému Tizen 4.0, ktorý bude podporovať aj Bixbyho. Aj keď si tento asistent prešiel od predstavenia značným vývojom, na Siri, Alexu, či Google Asistenta sa stále príliš nechytá.

Vylepšenia zasiahnu aj batériu.

Samsung môže do nového modelu svojich inteligentných hodiniek priniesť aj väčší akumulátor, ktorý poskytne používateľovi dlhšiu výdrž na jedno nabitie. V útrobách konštrukcie Galaxy Watch by sme tak mali nájsť 470 mAh batériu, ktorá by mala vydržať až 2 dni.

Chýbať nebude ani podpora SIM kariet a 4G pripojenia.

Nové hodinky Apple Watch Series 3 ukázali počas svojej premiéry aj dátovú podporu pre surfovanie na internete a volania. Túto možnosť by sme však mali nájsť a v hodinkách Samsung Galaxy Watch, ktoré budú po celom svete podporovať karty a siete rôznych operátorov.

Premiérové odhalenie sa môže konať už 24. augusta.

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy Note 9 odhalil ďalšie detaily. Známe sú tiež vlastnosti, s ktorými príde S-Pen

Milovníci inteligentných hodiniek na nový počin od Samsungu nebudú musieť dlho čakať. Po debute Samsungu Galaxy Note 9 už 9. augusta sa nové hodinky ukážu počas udalosti „Unpacked“ o 15 dní neskôr. Práve vtedy Samsung odhalí všetky vlastnosti a vylepšenia v Galaxy Watch, ktoré budú chcieť na trhu ohroziť obľúbené Apple Watch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom