Vzťah medzi týmito renomovanými výrobcami smartfónov je už dlhé roky skutočne jedinečný. V jednom smere spolu spolupracujú a pri pohľade na marketing si zasa zo seba uťahujú, či dokonca z času na čas vedú aj súdne spory. Kórejský Samsung opäť vytiahol na Apple ťažký kaliber, keď sa v nových reklamách vysmieva iPhonu X, jeho príslušenstvu, rýchlemu nabíjaniu a fotoaparátu.

Reklamné súboje medzi Samsungom a Apple prebiehajú už niekoľko rokov. Jedným z mnohých dôkazov je aj pôvodná reklama na Samsung Galaxy S2 z roku 2011. Fanúšikovia Apple si v nej celé hodiny vystávajú v rade na vtedy predstavený iPhone 4S. V tom čase už ale zákazník Samsungu svoj nový smartfón dostal. Obdobným spôsobom si teraz Kórea doberá Kaliforniu v novej nádielke reklám.

iPhony sa opäť stali terčom posmechov Samsungu

Samsung si totiž pre potupu Apple pripravil až 4 reklamy, pričom každá z nich je zameraná na iný nedostatok iPhonov, z ktorých nebol vynechaný ani iPhone X. Zákazník si pri jeho kúpe musí ešte dodatočne zaobstarať pre rýchle nabíjanie aj výkonnejší adaptér. Pokiaľ chce smartfón nabíjať a počúvať hudbu cez 3,5 mm jack, bude potrebovať špeciálnu redukciu, ale tzv. „dongle“.

Samsung ale nezabudol ani na pomalšiu rýchlosť sťahovania v iPhone X a tiež na jeho skóre v teste DxOMark. Práve na všetky tieto vlastnosti poukázal v reklamách, ktorými sa snaží zákazníkov zlákať na kúpu svojho smartfónu. Rivalita medzi týmito dvoma spoločnosťami tak skoro zrejme neskončí.

Nenechaj si ujsť
Huawei si uťahuje zo Samsungu v reklame na nový Mate 10. Chváli sa zásadnými vylepšeniami

Kórejská firma teraz na svojho protivníka z Kalifornie vytiahla skutočne vydarené reklamy, ktoré odhaľujú niektoré pravdy o iPhonoch a výročnom iPhone X. Ich vlastnosti mohol Apple naozaj o čosi viac vylepšiť. Zákazník by tak nemusel po kúpe investovať ďalšie nemalé peniaze do dodatočného príslušenstva, ktoré majú mnohé iné smartfóny už v balení. Viac o tom, ako si Samsung podal Apple, si môžeš pozrieť v priložených videách.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom