Známy leakster Ice Universe, ktorý je známy tým, že jeho predpovede často vychádzajú, alebo sa vo finále od skutočných zariadení moc nelíšia, dnes na Twitteri uverejnil príspevok o tom, že Samsung pracuje na smartfóne s výsuvnou prednou kamerou.

Malo by sa jednať o zariadenie s názvom Samsung Galaxy A90, ktorý bude nástupcom Samsungu Galaxy A9. Keďže bolo Galaxy A9 pre Samsung revolučným zariadením, pretože ako prvý smartfón značky prišiel s „dierou“ v displeji a so štvoricou zadných fotoaparátov, aj nástupca prinesie z pohľadu Samsungu niečo nové. Tým má byť práve výsuvná predná kamera podobná tej z Vivo NEX.

Obrovskou otázkou však zostáva, ako to bude s výdržou a IP certifikáciou takéhoto zariadenia. Mechanické súčiastky sú vždy veľmi náchylné na poškodenie a pri tak malých motorčekoch, ktoré by mali prednú kameru vysúvať, sú o to náchylnejšie na poškodenie. Taktiež budeme musieť pravdepodobne zabudnúť na zvýšenú odolnosť voči vode či prachu, znova kvôli mechanickej prednej kamere.

Samsung už na tomto telefóne vraj pilne pracuje, no predpokladá sa, že ho tento rok určite neuvidíme. Predsa len, Samsung prišiel s displejmi s dierou na prednú kameru a tento rok by mal určite patriť práve takýmto dizajnovým riešeniam spoločnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom