Posledné roky nám v smartfónovom priemysle ukázali, akým smerom sa výrobcovia chystajú vydať a aké zmeny si pre nás pripravujú. Kým mnohí z nich už stavili na výrez displeja a absenciu 3,5 mm audio jacku, Samsung si stále razil vlastnú cestu, ktorá sa však môže čoskoro začať prelínať s ostatnými. Po vzore svojich konkurentov zrejme odstráni tento prvok z konštrukcie smartfónov aj Samsung, a to už z nadchádzajúcej vlajkovej lode.

Doterajšie rozhodnutia výrobcov smartfónov nie vždy ulahodili zákazníkom, ktorí sa tak aj nechtiac museli prispôsobiť rôznym novinkám. Ešte pred nástupom bezrámikového dizajnu sa začal objavovať trend, ktorý mal za následok absenciu 3,5 mm audio jacku v týchto zariadeniach. Tento obľúbený port sa z ich konštrukcii začal vytrácať a dnes je na trhu už malá hŕstka tých, ktorí ho stále ponúkajú. Medzi nimi bol aj Samsung, ktorého však môže čoskoro ovplyvniť silný tlak okolia a aj on zrejme na 3,5 mm jack po rokoch zanevrie.

Samsung odstráni milovaný audio jack

Viaceré úniky informácií naznačovali, že by sa tak mohlo stať už pri pripravovanom modeli Galaxy S10, ktorý bude mať svoju premiéru začiatkom budúceho roka. Najnovšie snímky z ďalekej Číny však ukázali, že tento kúsok nebude prvým, ktorý o audio jack príde. Predbehnúť ho má netradičná vlajková loď, ktorú Samsung vyvíja iba pre čínsky trh. Smartfóny W-línie tohto výrobcu totiž reprezentujú „retro“ štýl z rokov minulých a používateľom stále ponúkajú vyklápaciu konštrukciu, no s tou najlepšou modernou výbavou.

Nenechaj si ujsť
Samsung bojuje proti výrezu. Má spôsob, ako sa mu aj pri ďalších smartfónoch úplne vyhnúť

Iným nemá byť ani pripravovaný model Samsung Galaxy W2019, ktorý bude disponovať výkonným procesorom od Qualcommu, spolu s veľkou operačnou RAM pamäťou. Jeho zadnú stenu bude zdobiť duálny fotoaparát s variabilnou clonou ako u Galaxy S9. Tento jedinečný kúsok tak ponúkne najmodernejšie špecifikácie v prevedení, aké sme u nás nevideli už roky. Nanešťastie sa výrobca rozhodol, že práve z tohto modelu poprvýkrát odstráni 3,5 mm audio jack, ktorý môže neskôr zmiznúť aj z jeho ostatných smartfónov.

Tieto predpoklady potvrdili uniknuté fotografie Galaxy W2019, ktorý by sa mohol na čínsky trh dostať už do konca tohto roka. Za takýto smartfón si však zákazník poriadne priplatí. Kým mnohé dnešné vlajkové lode bez 3,5 mm jacku stoja aj vyše 1 000 €, táto „vyklápačka“ bude stáť 3-násobne viac. S výslednou cenou na úrovni zhruba 3 000 € tak ide o najdrahší model výrobcu, ktorý bude ochudobnený o najobľúbenejší port pre počúvanie hudby. Jeho stopy môžu už od budúceho roka nasledovať aj ďalšie prémiové smartfóny spoločnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom