V dobe, keď sa mnohé smartfóny stále spoliehajú na výbavu zabudovanú vo výreze obrazovky, Samsung hľadá riešenie ako tento prvok eliminovať. Kórejský gigant odmieta využiť „notch“ ako súčasť svojich modelov, no teraz zrejme našiel cestu ako sa zaobísť aj bez neho. Samsung odhalil budúce plány so smartfónmi na utajenom mítingu, kde ukázal vybraným hosťom zásadné vylepšenia, ktoré môže vložiť do svojich vlajkových lodí.

Doterajšie spôsoby vývoja Samsung smartfónov boli v rozpore s modernými trendmi, ktorých základom je dnes výrez obrazovky. Spoločnosť sa rozhodla zmenšiť jej rámiky, no vrchnú a spodnú časť stále necháva symetrickú. Ani v najnovšom Galaxy Note 9 tak nenájdeme žiaden výrez, ktorý by ukrajoval z plochy displeja. Dizajn týchto kórejských modelov však čaká razantná zmena, čo potvrdil aj samotný CEO, DJ Koh.

Samsung sa pripravuje na radikálne zmeny

Väčšinu potrebnej výbavy na prednej stene smartfónov, ktorá si doteraz vyžadovala výrez, presunie Samsung do úzadia, kde nebude používateľom na očiach. Tieto novinky odhalil príspevok leakstera @UniverseIce na Twitteri, ktorý zverejnil fotografiu zo súkromnej prezentácie spoločnosti pre korporátnych zákazníkov. Malej konferencie sa zúčastnilo len 20 vybraných hostí, ktorí mohli nahliadnuť do budúcnosti nových modelov Samsungu.

Nenechaj si ujsť
Nová nádielka informácií o pripravovanom skladacom smartfóne od Samsungu a očakávaných modeloch Galaxy S10

Najväčší výrobca smartfónov na svete totiž ukázal princíp technológie, vďaka ktorej skryje vybrané senzory pod zobrazovací panel. Objavili sa však aj zmienky o konkurentovi pre Face ID, ktorý by mohol fungovať len vďaka infračerveným snímačom bez spolupráce selfie fotoaparátu. Pod obrazovkou budúcich vlajkových lodí Samsungu by sa mal podľa všetkého ocitnúť aj snímač odtlačkov prstov a reproduktor pre volania. Ten bude reprodukovať zvuk vďaka vibráciám displeja, čo sme mohli vidieť aj na konferencii SID 2018, kde spoločnosť ukázala prvý prototyp smartfónu s touto technológiou.

Osud selfie fotoaparátu ostáva neznámy

Žiaľ, počas prezentácie nepadla reč o umiestnení prednej selfie kamery. Pokiaľ by však Samsung nevyužil podobné riešenie, na aké stavilo Oppo a Vivo, môže predný objektív dostať samostatný malý výrez. Ten už ale nebude v displeji výrazný ako doterajší „notch“.  Na obzore sú tak veľké inovácie, ktoré môže spoločnosť vložiť už do svojej nadchádzajúcej novinky.

Zatiaľ však nebolo potvrdené, že tieto vylepšenia s istotou nájdeme v novom Galaxy S10, no DJ Koh, CEO Samsungu, prezradil, že sa máme pripraviť na „veľmi významné“ dizajnové zmeny. Tieto inovácie sa tak môžu dostávať do smartfónov výrobcu postupne v rozmedzí niekoľkých mesiacov. Aj keď nevieme s istotou potvrdiť, kedy sa ich dočkáme, budúcnosť týchto zariadení vyzerá naozaj sľubne. Po stopách tohto giganta sa môžu neskôr vydať aj ďalší výrobcovia, ktorí ho budú chcieť dobehnúť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom