banner-galaxy-a3-a5Modelová rada Galaxy S od juhokórejského Samsungu je v oblasti smartfónov nespochybniteľným fenoménom. Najznámejšie a zároveň najpredávanejšie vlajkové zariadenia vybavené systémom Android patria práve pod túto modelovú radu, čo len svedčí o jej výnimočnosti. Celý svet tak netrpezlivo očakáva príchod už hodnú chvíľu pripravovanej ôsmej generácie. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Čakanie sa nám však populárny výrobca rozhodol spríjemniť dvojicou videí, na ktorých mali byť prezentované výhody nových AMOLED displejov. Nanešťastie, spomínané videá obsahujú komentár v kórejčine. Základné posolstvo týchto videí však pochopí aj človek, ktorý sa s týmto jazykom stretol po prvý raz. Popri vyzdvihovaní bohatého farebného podania, nízkej hrúbky zobrazovačov či ich vysokej úspornosti si však pozorné oko mohlo všimnúť dizajn zariadenia, v ktorom sú spomínané displeje osadené. Ten je totižto náramne podobný tomu, s ktorým má prísť práve model Galaxy S8.

Samsung Galaxy S7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

TIP: Bez 3.5 mm jacku by mala byť aj S8-čka. Oficiálne predstavenie sa bude konať 18. apríla

Zariadenia prezentované na videách dokonca postrádajú hardvérové domovské tlačidlo, ktoré bude z nadchádzajúcej vlajkovej lodi tohto výrobcu definitívne odstránené. Jedinou odlišnosťou tak zostáva využitie klasického rovného displeja. Pripravovaný smartfón by mal prísť s displejom zahnutým po ľavom a rovnako aj pravom boku, pričom klasická „flat“ verzia S8-čky by mala taktiež upadnúť do zabudnutia.

TIP: Ďalšie rendery Samsungu Galaxy S8 potvrdzujú zahnutý displej aj vstavaný snímač odtlačkov prstov!

Pravdou však zostáva, že spomínané videá zrejme nezachycujú pripravované zariadenie, no ide skôr o prezentovanie dizajnového jazyka všetkých smartfónov gigantickej spoločnosti. Napriek tomu sa ich podobnosť nedá uprieť. Podľa čoraz zvyšujúceho sa počtu únikov o najočakávanejšom vlajkovom smartfóne tohto roka sa ale nepochybne blížime aj k jeho oficiálnemu predstaveniu. To by sa mohlo konať už 26. februára na veľtrhu MWC v Barcelone, no v súvislosti s predstavením sa spomína aj 18. apríl.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
40%
Páči sa mi to
40%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
20%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]