Dlhé mesiace čakania na ohybné smartfóny vyvrcholili koncom februára, keď Samsung a Huawei ukázali to, na čom celý ten čas pracovali. Oba skladacie modely týchto výrobcov sa od seba značne líšia najmä dizajnom, pri ktorom kórejský výrobca stavil na opačné riešenie ako jeho čínsky protivník. Samsung Galaxy Fold zožal po premiére Huawei Mate X kritiku za dizajn, no podľa viceprezidenta spoločnosti je lepší ako u konkurencie.

Vojna skladacích smartfónov sa oficiálne začala po predstavení prvých dvoch reprezentantov tohto nového segmentu, v ktorom sa teraz snaží presadiť svoj model Huawei, ale aj Samsung. Obe spoločnosti si vedia vytknúť nedostatky, no po vyjadreniach Huawei na adresu modelu Galaxy Fold sa teraz Samsung bráni. Viceprezident tejto kórejskej firmy, Eui-suk Chung, prezradil pre Australian Financial Review, že ich skladací smartfón má hneď niekoľko výhod oproti tomu, čo predstavil Huawei.

Skladací Samsung má byť v mnohých smeroch lepší ako dizajnovo vydarený Mate X

V prvom rade ide o samotné zatváranie a otváranie konštrukcie, ktorá skrýva najväčší displej vo svojom vnútri. Na vonkajšej strane nájde používateľ menšiu obrazovku pre rýchle úkony, kedy nie je potrebný režim tabletu. Okolo nej sú však hrubé rámiky a po dizajnovej stránke skutočne nevyzerá práve najlepšie. Týmto spôsobom je ale chránený veľký displej, ktorý nie je v zloženom stave vystavený nebezpečným situáciám ako pri Huawei Mate X. Jeho obrazovka je skutočne väčšia a aj krajšia, no skladanie opačným smerom má tiež svoje nevýhody, informoval portál Android Authority.

Otvoríte ho ako knihu. Zavriete ho ako knihu. Je to omnoho prirodzenejšie ako to robiť opačne, a tak sme sa do toho pustili, aj keď to znamenalo ťažšiu technickú výzvu,“ prezradil Chung.

Nenechaj si ujsť
Skladací Samsung Galaxy Fold nedáva zmysel pre bežného zákazníka

Podľa Samsungu tak bol dizajn smartfónu Galaxy Fold najintuitívnejším spomedzi všetkých, ktoré spoločnosť testovala. Zatváracia konštrukcia s displejom ukrytým vo vnútri taktiež prináša dlhšiu výdrž batérie, keďže sa v tej chvíli nevyužíva tak veľký displej ako pri zloženom Huawei Mate X. Ten sa však vyšvihol po celej dizajnovej stránke, kde nevyužil ani žiaden výrez displeja ako Samsung vo svojej novinke. Obe polovice smartfónu k sebe perfektne dosadajú, zatiaľ čo zloženie Samsungu Galaxy Fold nie je úplne dokonalé, prezradil portál GSMArena.

Youtube/Screenshot

V každom prípade majú skladacie modely ešte svoje nedostatky, ktoré sa však budú postupom času eliminovať, aby mohli byť ich konštrukcie a možnosti ešte lepšie. Nové správy teraz dokonca hovoria o tom, že si Samsung pripravuje ďalšiu dvojicu skladacích smartfónov, pričom jeden z nich sa má inšpirovať konštrukciou Huawei Mate X, informoval Bloomberg. Žeby spoločnosť predsa len nebola na 100 % presvedčená o kvalite svojho modelu Galaxy Fold? Výsledok tak skoro zrejme neuvidíme a nasledujúce predstavenie ďalších skladacích Samsungov môže prísť až v budúcom roku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom