Samsung je okrem iného aj výrobcom špičkových LED displejov, ktorých technológiu z časti využíva aj vo svojich televízoroch. Teraz však predstavil nový displej obrovských rozmerov Cinema Screen, ktorým chce zmeniť klasickú formu premietania filmov a iného obsahu práve v kinách. 

Premietanie filmov a iného obsahu v pohodlí komfortných sedačiek (v lepších kinách) sme doteraz poznali len ako spojitosť špičkového filmového projektora a obrovského plátna, na ktorý tento projektor obsah premietal. Samsung sa ale chystá o radikálnu zmenu v podobe tohto masívneho, vyše 10 metrového LED panelu, ktorým nahradí spomínané plátno. Prinesie lepšiu kvalitu obrazu, ako aj 10-násobne vyššiu svietivosť oproti klasickým projektorom.

Samsung Cinema Screenzdroj fotografie: Samsung

Tento LED panel je vybavený aj technológiou HDR, ktorá vylepší dynamický rozsah sledovaného obsahu. Čo sa rozlíšenia týka, panel ponúka špičkové 4K rozlíšenie (4096 x 2160 pixelov) špeciálne vyhotovené práve pre účely filmovej projekcie. Gigant však tvrdí, že tento panel oveľa lepšie zvládne viacero typov premietaného obsahu, či už pôjde o športové zápasy, koncerty, alebo iný obsah.

Samsung Cinema Screen
zdroj fotografie: Samsung

Každopádne, ak táto zmena v spôsobe premietania filmového a iného obsahu v kinách prinesie lepší používateľský zážitok, s radosťou ju vítame. Ak chce ale konkurovať štandardným alebo IMAX kinám, ktoré sú v premietaní obsahu na vysokej úrovni, bude musieť tento panel zväčšiť. Pre porovnanie, veľkosť IMAX plátna je vyše 20 metrov. Samsung sa ale zrejme skôr zameria na menšie priestory, kde bude možné premietať touto novou technológiou.

IMAXzdroj fotografie: The National

Otázna ostáva práve manipulácia s tak obrovským panelom. Kým plátno je možné doslova zrolovať a projektor preniesť na ľubovolné miesta, tento panel nie je možné zložiť, zrolovať, či s ním inak manipulovať než len v celku. To prináša niekoľko starostí, či už s prepravou, alebo so samotnou manipuláciou v priestore. Náročnejšia bude určite aj prípadná oprava, respektíve výmena za nový.


zdroj fotografie: Samsung

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP