Minulý rok sa niesol v znamení displejov Samsungu. Tituly najlepších displejov postupne získali modely Galaxy S8/S8+ a neskôr aj Galaxy Note 8. Tento významný úspech im však vyfúkol iPhone X. 

Minulý rok bol Samsung po predstavení Galaxy Note 8 právom hrdý na svoj Super AMOLED displej, ktorý dostal od odborníkov z DisplayMate ocenenie najlepšieho displeja. To bolo pravdou až do novembra, kedy tento titul vyfúkol Samsungu najväčší konkurent z dielne Applu. S predstavením Galaxy S9 a S9+ si Samsung prinavrátil titul najlepšieho displeja v smartfónoch späť.

Impozantný displej, ktorý nastavil množstvo nových rekordov

Odborníci po recenzii prisúdili titul najlepších displejov v smartfónoch aktuálnym novinkám Samsungu. Super AMOLED displej Galaxy S9 a S9+ tak získal najvyššie hodnotenie A+. Odborníci z DisplayMate po rozsiahlych laboratórnych testoch a meraniach prehlásili, že Galaxy S9 má impozantný displej, ktorý prináša množstvo nových rekordov v oblasti „výkonu“ displejov.

Samsung nedá na AMOLED dopustiť

Galaxy S9/S9+ prichádzajú s Infinity displejmi s priemerom 5,8 a 6,2-palcov, pričom používajú technológiu OLED pri rozlíšení QuadHD+ a pomerom strán 18,5:9. Samsung už dlhodobo vsádza na OLED displeje, ktoré sú síce náročnejšie čo sa výroby týka, no na druhej strane ponúkajú bohatú farebnú škálu, sýtosť, dokonalú hĺbku čiernej vďaka vypnutým pixelom, čím vlastne šetria energiu.

Displej lepší ako v 4K televízore?

DisplayMate sa vo svojich laboratórnych testoch zameral najmä na presnosť farieb, ktorú považujú v modeloch Galaxy S9/S9+ za rekordnú a vizuálne nerozoznateľnú od dokonalosti. S týmto záverom zašli ešte ďalej a tvrdia, že displej Galaxy S9/S9+ je takmer určite oveľa lepší ako v tvojom aktuálnom smartfóne, Ultra 4K alebo HD televízore, tablete, laptope či na počítačovom monitore.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom