Ako sa blíži predstavenie novej vlajkovej lode spoločnosti Samsung – Galaxy S9, na povrch sa dostáva čoraz viac a viac informácií. Len nedávno bolo zverejnené údajné balenie smartfónu a dozvedeli sme sa aj dátum, kedy začne oficiálny predaj.

Samsung Galaxy S9 bude predstavený už budúci mesiac a to na konferencii Mobile World Congress (MWC) v Barcelone. Potvrdila to aj samotná spoločnosť Samsung. Udeje sa tak hneď v prvý deň konferencie, ktorá sa koná od 26. februára a potrvá do 1. marca.

Na čo všetko sa máme tešiť

Novinka má priniesť viacero vylepšení, ktoré sa budú týkať predovšetkým fotoaparátu. Očakáva sa, že Samsung bude nasledovať Apple a pri Galaxy S9 ponúkne jeden objektív. Dvojitý fotoaparát bude obsahovať len Galaxy S9 Plus. V oboch prípadoch prídu s premenlivou clonou a ponúknu možnosť nahrávať super-spomalené videá. Vylepšenia prídu aj po zvukovej stránke. Samsung aj naďalej bude pokračovať v spolupráci so spoločnosťou AKG a Galaxy S9/S9 Plus budú obsahovať stereo reproduktory a slúchadlá, vyrobené pod ich taktovkou.

Vylepšenia sa dočká aj asistent Bixby, ktorý by po novom mal ešte viac inteligentný a ľahší na používanie. Snímač odtlačkov sa posunie na prístupnejšie miesto, pod šošovky fotoaparátu. Čo sa týka veľkosti RAM a batérie, hodnoty by mali byť rovnaké, ako v prípade Galaxy S8. Bohužiaľ, je veľmi pravdepodobné, že Galaxy S9 nebude obsahovať 3,5 mm jack.

Nenechaj si ujsť
Samsung chystá pri predstavení Galaxy S9 ťah, ktorý sa konkurencii určite nebude páčiť

Ďalšie dohady hovoria o tom, že smartfón ponúkne doteraz najväčšie vnútorné úložisko a to až 512 GB. Predná kamera by mala ponúknuť podobnú technológiu rozpoznávania tváre, akú ma iPhone X, vrátane Animoji. Čo sa týka procesora, použitý bude ako Snapdragon 845 (USA), tak aj Exynos 9810 (pre zvyšné krajiny). Či sa tieto informácie potvrdia alebo nie, to sa dozvieme už čoskoro.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom