Samsung už tento rok predstavil všetky svoje vlajkové modely Galaxy S8, S8+ a aj Galaxy Note 8. Pomaly sa tak už zrak zvedavcov upiera na budúci rok a príchod nástupcu v podobe Galaxy S9. Práve ohľadom tohto modelu sa teraz objavili nové špekulácie o dátume predstavenia, ale aj procesore zariadenia.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Nové informácie uverejnil ruský technologický novinár Eldar Murtazin prostredníctvom svojho konta na Twitteri. Podľa správy od žurnalistu budú nasledujúce vlajkové lode prvými zariadeniami, ktoré ponúknu procesor Snapdragon 845 od Qualcommu. To sa tak trochu predpokladalo, no zďaleka to nie je to všetko.

koncept Samsung Galaxy S9

V úvode výhradne pre Samsung

Procesor Snapdragon 845 má byť po bližšie nešpecifikovaný čas výhradnou súčasťou smartfónov od Samsungu. Ak ide o správne informácie, pre konkurenciu to znamená veľké problémy a mohla by sa zopakovať situácia z úvodu tohto roka. Vtedy prišiel model Galaxy S8 ako prvý s čipsetom Snapdragon 835 a Samsung si v danom čase objednal celú výrobnú kapacitu. Ostatní výrobcovia tak museli pri svojich vlajkových lodiach zvoliť staršie čipy. Doplatilo na to napríklad LG, ktoré v G6-ke použilo Snapdragon 821, čo mohlo negatívne ovplyvniť následné predaje.

concept Samsungu Galaxy S9
S9-ky sa dočkáme skôr

Murtazin zároveň uviedol, že Galaxy S9 by malo prísť o mesiac skôr než zvyčajne. Bližšie to však nešpecifikoval a do úvahy tak prichádzajú dva možné scenáre. Samsung totiž tento rok predstavil svoj top model neskoršie, a to až na konci marca, pričom predtým bol zaužívaným dátumom koniec februára, zvyčajne deň pred otvorením konferencie MWC v Barcelone. Takže, buď sa Samsung vráti k februárovému dátumu, alebo uvidíme Galaxy S9/S9+ už na konci januára. V oboch prípadoch však platí, že čakať budeme menej ako tento rok.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
53%
Páči sa mi to
16%
Chcem to
5%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
16%
Neznášam to
11%
O autorovi
Pavol Lupták
Som študentom vysokej školy so zameraním na IT a aj vďaka tomu je môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. Rád čítam, športujem a píšem. E-mail: [email protected]
  • peterpan

    Super a dúfam že už tentokrát ten snímač otlačkov prstov bude konečne zabudovaný vpredu dole pod sklom ,ak by mal ten dizajn čo tu v článku (aj keď viem že je to skôr nereálny render od toho študenta z YouTube) tak to by bolo vážne cool (na fotke snímač nemá čiže zrejme ho má už zabudovaný)

  • bunkov

    ale nam to je jedno u nas sa predavat s 845 nebude

  • JoubaMety

    A ja, že to bol Mi Mix s tým procesorom ako prvy…