Samsung už tento rok predstavil všetky svoje vlajkové modely Galaxy S8, S8+ a aj Galaxy Note 8. Pomaly sa tak už zrak zvedavcov upiera na budúci rok a príchod nástupcu v podobe Galaxy S9. Práve ohľadom tohto modelu sa teraz objavili nové špekulácie o dátume predstavenia, ale aj procesore zariadenia.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Nové informácie uverejnil ruský technologický novinár Eldar Murtazin prostredníctvom svojho konta na Twitteri. Podľa správy od žurnalistu budú nasledujúce vlajkové lode prvými zariadeniami, ktoré ponúknu procesor Snapdragon 845 od Qualcommu. To sa tak trochu predpokladalo, no zďaleka to nie je to všetko.

koncept Samsung Galaxy S9

V úvode výhradne pre Samsung

Procesor Snapdragon 845 má byť po bližšie nešpecifikovaný čas výhradnou súčasťou smartfónov od Samsungu. Ak ide o správne informácie, pre konkurenciu to znamená veľké problémy a mohla by sa zopakovať situácia z úvodu tohto roka. Vtedy prišiel model Galaxy S8 ako prvý s čipsetom Snapdragon 835 a Samsung si v danom čase objednal celú výrobnú kapacitu. Ostatní výrobcovia tak museli pri svojich vlajkových lodiach zvoliť staršie čipy. Doplatilo na to napríklad LG, ktoré v G6-ke použilo Snapdragon 821, čo mohlo negatívne ovplyvniť následné predaje.

concept Samsungu Galaxy S9
S9-ky sa dočkáme skôr

Murtazin zároveň uviedol, že Galaxy S9 by malo prísť o mesiac skôr než zvyčajne. Bližšie to však nešpecifikoval a do úvahy tak prichádzajú dva možné scenáre. Samsung totiž tento rok predstavil svoj top model neskoršie, a to až na konci marca, pričom predtým bol zaužívaným dátumom koniec februára, zvyčajne deň pred otvorením konferencie MWC v Barcelone. Takže, buď sa Samsung vráti k februárovému dátumu, alebo uvidíme Galaxy S9/S9+ už na konci januára. V oboch prípadoch však platí, že čakať budeme menej ako tento rok.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
50%
Páči sa mi to
20%
Chcem to
5%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
15%
Neznášam to
10%
O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]