Samsung už tento rok predstavil všetky svoje vlajkové modely Galaxy S8, S8+ a aj Galaxy Note 8. Pomaly sa tak už zrak zvedavcov upiera na budúci rok a príchod nástupcu v podobe Galaxy S9. Práve ohľadom tohto modelu sa teraz objavili nové špekulácie o dátume predstavenia, ale aj procesore zariadenia.

Nové informácie uverejnil ruský technologický novinár Eldar Murtazin prostredníctvom svojho konta na Twitteri. Podľa správy od žurnalistu budú nasledujúce vlajkové lode prvými zariadeniami, ktoré ponúknu procesor Snapdragon 845 od Qualcommu. To sa tak trochu predpokladalo, no zďaleka to nie je to všetko.

V úvode výhradne pre Samsung

Procesor Snapdragon 845 má byť po bližšie nešpecifikovaný čas výhradnou súčasťou smartfónov od Samsungu. Ak ide o správne informácie, pre konkurenciu to znamená veľké problémy a mohla by sa zopakovať situácia z úvodu tohto roka. Vtedy prišiel model Galaxy S8 ako prvý s čipsetom Snapdragon 835 a Samsung si v danom čase objednal celú výrobnú kapacitu. Ostatní výrobcovia tak museli pri svojich vlajkových lodiach zvoliť staršie čipy. Doplatilo na to napríklad LG, ktoré v G6-ke použilo Snapdragon 821, čo mohlo negatívne ovplyvniť následné predaje.

concept Samsungu Galaxy S9
Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot/TechConfigurations/YouTube
S9-ky sa dočkáme skôr

Murtazin zároveň uviedol, že Galaxy S9 by malo prísť o mesiac skôr než zvyčajne. Bližšie to však nešpecifikoval a do úvahy tak prichádzajú dva možné scenáre. Samsung totiž tento rok predstavil svoj top model neskoršie, a to až na konci marca, pričom predtým bol zaužívaným dátumom koniec februára, zvyčajne deň pred otvorením konferencie MWC v Barcelone. Takže, buď sa Samsung vráti k februárovému dátumu, alebo uvidíme Galaxy S9/S9+ už na konci januára. V oboch prípadoch však platí, že čakať budeme menej ako tento rok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom