Do oficiálneho predaja sa nadupaná novinka z dielne Samsungu dostáva práve v týchto dňoch. Pri predstavení mnohým technologickým nadšencom učaroval najmä „Infinity Display“. Avšak S8-čka okrem toho dostala do výbavy aj špičkový hardvér či fotoaparát, ktorému sa konkurencia nemôže rovnať. Aká je však cena, ktorú výrobca za produkciu zaplatil?

Nástupca Galaxy S7 je v mnohých smeroch oveľa inovatívnejší, prináša vyšší výkon a dokonalejší hardvér. Práve kvôli použitiu drahších komponentov sa zvýšila aj cena, ktorú Samsung musí zaplatiť za každý vyrobený kus. Suma za všetky súčiastky a použité materiály v novom Samsungu Galaxy S8 sa vyšplhala až na hodnotu 280,70 €. Ak ale k tejto cene pripočítame aj náklady spojené s výrobou, tak výsledné číslo vzrastie ešte o ďalších 5,50 €.

Samsung Galaxy S8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zdroj fotografie: DGtle

Nenechaj si ujsť
Galaxy S8 obsahuje rovnakú batériu ako vybuchujúci Note 7. Odhalila to najnovšia demontáž

Pri porovnaní s nákladmi na výrobu modelu Galaxy S7, tak cena stúpla o viac ako 40 €, respektíve o takmer 37 € voči Galaxy S7 edge. V zozname súčiastok a materiálov nie sú zverejnené všetky ceny za jednotlivé komponenty. Vieme však, že výrobca za vnútornú pamäť a operačnú RAM pamäť zaplatil spolu viac ako 38 €. Batéria s kapacitou 3000 mAh pre model Galaxy S8 vyšla Samsung len na 4,20 €. Celkový rozdiel medzi odporúčanou maloobchodnou cenou okolo 780 € a výrobnými nákladmi teda činí až 494 €.

zdroj fotografie: DGtle

Náklady spojené s výrobou väčšieho modelu Galaxy S8+ sú však kvôli väčšiemu displeju a batérií o čosi vyššie. Samozrejme, že sa nejedná o sumu, ktorú si Samsung strčí do vrecka za každý predaný kus svojej novej vlajkovej lodi. Do tejto čiastky tiež patria náklady na marketing, dopravu, ale aj administratívne či iné poplatky. Časť ušetrených peňazí ale spoločnosť vkladá aj do ďalšieho výskumu. O tom, ako veľmi Samsungu na inováciách záleží, svedčí aj vysoký rozpočet na výskum, ktorý len v minulom roku dosiahol hodnotu viac ako 12 miliárd eur.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom