Predaj najnovšej vlajkovej lodi Samsungu je za rohom. Zákazníci po celom svete tak už netrpezlivo čakajú na to, kedy si budú môcť svoj nový smartfón vyzdvihnúť. Predtým sa však treba zamerať aj na iné dôležité aspekty, medzi ktoré nepochybne patrí aj kvalita konštrukčného spracovania. 

Tú odhalil známy portál iFixit, ktorý novinky rozobral až do poslednej skrutky. Výsledok? V zásade sa jedná o špičkovo spracované kúsky bez zásadnejších chýb, no demontáž odhalila jednu nesmierne zaujímavú skutočnosť. Minuloročný Note 7 sa preslávil vybuchujúcimi batériami a práve táto batéria je spoločná aj s S8-čkou. Samozrejme, neznamená to ihneď nutne ďalšie gigantické problémy, avšak kórejský výrobca celkom riskuje, keď sa takto zahráva s najväčším problémom, ktorý ho v celej histórii postretol.

zdroj fotografie: iFixit

Už sme mali možnosť vidieť, ako si Galaxy S8 vedie pri extrémnych testoch, v ktorých sa batéria rezala, ohýbala a ďalšími spôsobmi testovala. Výsledkom prešiel smartfón absolútne bez problémov a ani v jednom momente neprejavila batéria známky nadmerného prehrievania či prípadného výbuchu. iFixit taktiež prehlásil, že umiestnenie, dizajn, výstuž a dokonca aj výrobca batérie sa zhoduje s Note 7.

zdroj fotografie: iFixit

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy S8 trápi prvá vážnejšia výrobná chyba

Nemusíš sa teda báť, že by S8-čka taktiež vybuchla, no minimálne nám tieto správy dávajú prehľad o tom, koľko bude približne oprava stáť a akým smerom sa Samsung uberal pri návrhu konštrukcie. Celý proces demontáže nájdeš tu. Ako sme už spomínali niekoľkokrát, ozajstné testovanie v celosvetovej „prevádzke“ odštartuje už za niekoľko dní. Kúpil si si Samsung Galaxy S8/S8+ aj ty?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom