Každoročne ponúka juhokórejský výrobca svoje vlajkové lode v dvoch verziách s rozličnými procesormi. Pre americký a čínsky trh je určený model s procesorom od Qualcommu a pre zvyšok sveta vyrába vlastný Exynos procesor. 

Od tejto tradície neustúpil Samsung ani tento rok. Číňania a obyvatelia USA si tak môžu vychutnať neprekonateľný výkon Snapdragonu 835 a ostatní, ako aj my, získame porovnateľný Exynos 8895. Dôvodom je najmä podpora lokálnych sietí. Medzi týmito dvomi procesormi možno nájdeme zopár malých rozdielov, no bežný používateľ ich ani zďaleka nepocíti. Najlepšími nástrojmi na porovnávanie hrubého výkonu sú určite benchmarkové aplikácie.

samsung galaxy s8zdroj fotografie: Playfuldroid

nenechaj si ujsť
Doteraz najlepším smartfónom Microsoftu je vlastne Samsung Galaxy S8

Najznámejšia z nich, teda AnTuTu, prezradilo rozdiely medzi týmito procesormi. Samsung Galaxy S8 so Snapdragonom 835 skóroval 162 101 bodov a model s Exynosom 8895 zas ešte viac, a to presne 174 155 bodov. Z týchto výsledkov sa dozvedáme dve veci. Jedna je, že oba procesory sú nekompromisne výkonné a určite budú stačiť potrebám používateľov na niekoľko rokov. Druhým zistením je trochu horší výsledok benchmarku v prípade Snapdragonu. Môžeš si byť ale istý, že rozdiel v praxi vôbec nepocítiš a po lepšej optimalizácii systému sa môžu výsledky ešte trochu pozmeniť.

samsung-galaxy-s8
zdroj fotografie: Yugatech

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom