Od predstavenia dlho očakávaného top modelu Galaxy S8 prešiel už nejaký ten čas. Gigant mal po fiasku s Note 7 čo naprávať. Niet sa preto čomu čudovať, že široká verejnosť aj kritici striehnu na každú chybičku, ktorá vypláva na povrch v súvislosti s Galaxy S8.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Len nedávno sme ťa informovali o problémoch týkajúcich sa WiFi pripojenia, obrazovky so silnejším červeným sfarbením a dokonca aj o samovoľnom reštartovaní smartfónu. Na verejnosť sa teraz dostal ďalší problém, ktorý môže urobiť Samsungu vrásky na čele. Spomínaný problém sa má týkať prepaľovania pixelov v dolnej časti displeja, konkrétne v oblasti, kde sa nachádzajú softvérové tlačidlá citlivé na tlak. O tomto probléme informoval používateľ, ktorý uploadoval na kórejské fóra fotografiu svojho zariadenia s prepálenými pixelmi už po prvom týždni používania.

Samsung Galaxy S8
Zdroj fotografie: Samsung

Samsung sa už k problému stihol vyjadriť. „Algoritmus na zabránenie prepaľovania je už nasadený.“, povedal hovorca Samsungu pre Kóreu. „To, či tvrdenia zákazníka sú, alebo nie sú pravdivé, sa uvidí. Momentálne nedostávame správy o iných prípadoch“. Zdá sa tak, že tento problém zatiaľ pretrváva len na jednom kuse. O spomínanom algoritme sme ťa už taktiež informovali v spojitosti s virtuálnym domovským tlačidlom. To nepatrne mení svoju polohu práve preto, aby sa zabránilo prepáleniu pixelov v tejto oblasti displeja.

Samsung Galaxy S8zdroj: Screenshot / YouTube / MrMobile

V súčasnosti nie je jasné, aký vážny je tento problém a v akom rozsahu vplýva na displej Galaxy S8. Jedno je však isté. Ak je tento problém skutočný a na displeji zostávajú prepálené pixely, jediným spôsobom, ako túto škodu napraviť, je výmena displeja alebo rovno celého zariadenia.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
6%
Chcem to
0%
Mám to
6%
Nepáči sa mi to
19%
Neznášam to
69%
O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.
 • Dejwid Dejwide Śpalek

  Vsetko korejske je na h()vno.

 • peterpan

  mozu rovno pripravovat nastupcu ťamťung S9.. a dufam ze uz konecne daju citacku otlackov na rozumnejsie miesto.. ta terajsia je nepouzitelna..

 • Spout

  telefon to moze byt najkrajsi, ale akonahle nemam k dispozicii okamzite odomknutie odtlackom – to sucasne ani nepocitam, aby som nahmataval krizom cez celu zadnu stranu, alebo aby som bol vzdy v idealnej vzdialenosti od kamery kvoli skeneru duhovky – vdaka nie…a ked som cital, ze sa od mojho posledneho Samsuntu S4 stale samovolne restartuje, tak nechapem ako si ho moze niekto za 900e kupit…mam sice tiez rovnako drahy i7, ale ta odladenost a spolahlivost iOS doplnena super odtlackom a ultra vykonom, kde clovek nikdy neriesi veci, ako pada mi, seka mi, nejde mi, restartuje sa mi, to je ina kava…p.s. toto nie je hejt androidu, bol som vzdy jeho zastancom a fandim dobrym odladenym androidom ako OnePlus, Xiaomi, Xperia…peace

 • Honza Holomka

  Dobre ze 1000€nechcu za mobil a cakaj co sa dojebe