Od predstavenia dlho očakávaného top modelu Galaxy S8 prešiel už nejaký ten čas. Gigant mal po fiasku s Note 7 čo naprávať. Niet sa preto čomu čudovať, že široká verejnosť aj kritici striehnu na každú chybičku, ktorá vypláva na povrch v súvislosti s Galaxy S8.

Len nedávno sme ťa informovali o problémoch týkajúcich sa WiFi pripojenia, obrazovky so silnejším červeným sfarbením a dokonca aj o samovoľnom reštartovaní smartfónu. Na verejnosť sa teraz dostal ďalší problém, ktorý môže urobiť Samsungu vrásky na čele. Spomínaný problém sa má týkať prepaľovania pixelov v dolnej časti displeja, konkrétne v oblasti, kde sa nachádzajú softvérové tlačidlá citlivé na tlak. O tomto probléme informoval používateľ, ktorý uploadoval na kórejské fóra fotografiu svojho zariadenia s prepálenými pixelmi už po prvom týždni používania.

Samsung Galaxy S8
Zdroj fotografie: Samsung

Samsung sa už k problému stihol vyjadriť. „Algoritmus na zabránenie prepaľovania je už nasadený.“, povedal hovorca Samsungu pre Kóreu. „To, či tvrdenia zákazníka sú, alebo nie sú pravdivé, sa uvidí. Momentálne nedostávame správy o iných prípadoch“. Zdá sa tak, že tento problém zatiaľ pretrváva len na jednom kuse. O spomínanom algoritme sme ťa už taktiež informovali v spojitosti s virtuálnym domovským tlačidlom. To nepatrne mení svoju polohu práve preto, aby sa zabránilo prepáleniu pixelov v tejto oblasti displeja.

Samsung Galaxy S8zdroj: Screenshot / YouTube / MrMobile

V súčasnosti nie je jasné, aký vážny je tento problém a v akom rozsahu vplýva na displej Galaxy S8. Jedno je však isté. Ak je tento problém skutočný a na displeji zostávajú prepálené pixely, jediným spôsobom, ako túto škodu napraviť, je výmena displeja alebo rovno celého zariadenia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom