Jednou z najväčších zmien na tohtoročných vlajkových lodiach Samsungu je odstránenie dlho používaného domovského hardvérového tlačidla. Vďaka tomu mohol výrobca výrazne zmenšiť okraj pod displejom.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Tlačidlo pre návrat na domovskú obrazovku je tým pádom softvérové a používatelia si všimli v súvislosti s ním jeden skutočne zvláštny jav. Hýbe sa. Nejedná sa, samozrejme, o nejaký výrazný pohyb a počas bežného používania si ho dokonca ani nevšimneme. Zreteľne sa ale dá spozorovať, keď okolo neho nalepíme nálepky. Prečo sa to teda vlastne deje? Dôvod je jednoduchý. Ide o prevenciu voči prepáleniu tlačidla priamo do displeja.

Samsung Galaxy S8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zdroj fotografií: Henrik van Loosbroek / Google+

nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy S8 s priehľadným zadným krytom vyzerá absolútne dokonale! Chúťky splní všetkým fanúšikom

S touto nepríjemnosťou sme sa stretávali pri starých CRT monitoroch a môže nastať aj pri OLED technológií, ktorú displej S8-čky používa. Keď je nejaký objekt príliš dlho na obrazovke, môže sa do nej doslova trvalo prepáliť. Zraniteľné sú aj smartwatch, keďže taktiež používajú OLED displej a väčšinou sa na nich zobrazuje aktuálny čas. Operačný systém Android Wear je z toho dôvodu vybavený špeciálnou ochranou pred prepálením. Takže ak si náhodou všimneš, že domovské tlačidlo na tvojej S8-čke sa nepatrne pohybuje, tak je to kvôli ochrane displeja.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
17%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
33%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.