Jednou z najväčších zmien na tohtoročných vlajkových lodiach Samsungu je odstránenie dlho používaného domovského hardvérového tlačidla. Vďaka tomu mohol výrobca výrazne zmenšiť okraj pod displejom.

Tlačidlo pre návrat na domovskú obrazovku je tým pádom softvérové a používatelia si všimli v súvislosti s ním jeden skutočne zvláštny jav. Hýbe sa. Nejedná sa, samozrejme, o nejaký výrazný pohyb a počas bežného používania si ho dokonca ani nevšimneme. Zreteľne sa ale dá spozorovať, keď okolo neho nalepíme nálepky. Prečo sa to teda vlastne deje? Dôvod je jednoduchý. Ide o prevenciu voči prepáleniu tlačidla priamo do displeja.

Samsung Galaxy S8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zdroj fotografií: Henrik van Loosbroek / Google+

nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy S8 s priehľadným zadným krytom vyzerá absolútne dokonale! Chúťky splní všetkým fanúšikom

S touto nepríjemnosťou sme sa stretávali pri starých CRT monitoroch a môže nastať aj pri OLED technológií, ktorú displej S8-čky používa. Keď je nejaký objekt príliš dlho na obrazovke, môže sa do nej doslova trvalo prepáliť. Zraniteľné sú aj smartwatch, keďže taktiež používajú OLED displej a väčšinou sa na nich zobrazuje aktuálny čas. Operačný systém Android Wear je z toho dôvodu vybavený špeciálnou ochranou pred prepálením. Takže ak si náhodou všimneš, že domovské tlačidlo na tvojej S8-čke sa nepatrne pohybuje, tak je to kvôli ochrane displeja.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom