Po minuloročnom fiasku s Galaxy Note 7 si kórejský Samsung poriadne zavaril. Očakávalo sa, že ďalšia vlajková loď spoločnosti bude bezchybná a aj kvôli bezpečnosti nám ju výrobca odhalil o pár týždňov neskôr ako sme boli zvyknutí. Ani to však zrejme nestačilo, pretože S8-čka len pár týždňov po odhalení trápi ďalší problém.

O prvých problémoch týkajúcich sa WiFi pripojenia a obrazovky so silnejším červeným sfarbením už Samsung vie a riešil ich pomocou novej aktualizácie. Aj keď mal nový update tieto problémy odstrániť, na scéne sa objavila ďalšia chyba, ktorá trápi mnohých majiteľov. Jedná sa o samovoľné reštartovanie smartfónu, ktoré má byť zapríčinené celkovým spomalením systému v dôsledku preťaženia procesora.

Samsung Galaxy S8zdroj fotografie: Screenshot/TechCircle/YouTube

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy S8 trápi prvá vážnejšia výrobná chyba

Mnohí majitelia sa problém snažili vyriešiť spustením núdzového režimu či kompletným obnovením továrenských nastavení, no ani jeden pokus nebol úspešný. Samovoľné reštartovanie trápi najmä smartfóny od amerických operátorov AT&T a Verizon. Je však možné, že sa jedná aj o modely z ponuky ďalších operátorov, a teda, že problém sa vyskytuje najmä u modelov s procesorom Snapdragon 835. Vylúčené však nie sú ani verzie s Exynosom 8895.

Samsung Galaxy S8zdroj fotografie: Screenshot/TechCircle/YouTube

Samsung zrejme už o problémoch vie, no do dnešného dňa na túto tému nevydal žiadne oficiálne stanovisko a zatiaľ nie je ani jasné, ako bude túto situáciu riešiť. Jedinou možnosťou pre poškodených majiteľov je kontaktovať svojho predajcu. Stretol si sa aj ty so samovoľným reštartom, prípadne iným problémom na svojom novom Samsungu Galaxy S8/S8+?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom